ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  odkazy  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 vinotéka & alkotéka style
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: altán plný reggae pohody (dzioło [pl] v altánu)

dzioło (pl)
[altán]
15.03.2003
roztancovat dudyna to je úkol téměř nadlidský. polské kapele dzioło se to jako jedné z mála podařilo! úplně mu to tak vylepšilo náladu po smutné podívané v p.k.s. a vyřazení vítkovic s třincem, kde - shodou okolností - hrálo dzioło den předtím.
vloženo: 24.03.2003
 

nechal jsem se zlákat na tenhle koncert velmi dzioło dobrými zkušenostmi s polskými kapelami a zatraceně dobře jsem udělal! a nebyl jsem sám... poměrně dobře zaplněný altán (na velikost prostor a nevelkou známost kapely dzioło ve městě) sice zpočátku přijímal horké rytmy téhle polské kapely z městečka kobiór převážně vsedě. tedy až na výjimky, které postávaly mezi stoly a kterých s postupujícím časem přibývalo. v samotném závěru pak naběhl na parket mr.ruml (znáte jako dje z občasných reggae party pana rumla z hudebního bazaru nebo třeba nyní i z reggae střed ve vinylu) a strhnul téměř všechny ke zběsilému tanci. výjimkou se v tu chvíli stal ten, kdo zůstal sedět na zadku. přídavky se tím pádem už nesly ve znamení opravdu radostné zábavy všech zúčastněných - dzioła i publika, které pak nechtělo kapelu propustit a dožadovalo se dalších a dalších přídavků, čímž ji sice psychicky nabudilo, fyzicky ale téměř zničilo.

není se čemu divit, dzioło od samého začátku až do konce hrálo naplno. v počáteční fázi (cca 2 první kousky) se zdálo, že "coś nie tak...", ale pak se pan zvukař trochu srovnal (zvukovka proběhla dost narychlo) a už vše jelo, jak mělo. dziołokapela předvedla řadu výtečných kousků nejen v reggae duchu, ale i s odbočkami do stylů jiných - ska, rock... krom řady tradičních nástrojů z různých koutů světa použili muzikanti třeba i soudky od piva - dva pětilitrové slepené lepící páskou k sobě poslouží jako perkusní nástroj s velmi specifickým soundem. radostnou náladu dokreslovaly a vzbuzovaly diáky s převážně příjemnými výjevy z lůna přírody.
nejtvrdší věc večera uvedl frontman striktním prohlášením: "mówimy nie na wojnę w iraku!" s pozdějším dodatkem: "pocałuj mnie w dupę, panie bush!" (k čemuž se bez váhání přidávám...). reggae v podání dzioła nebylo až tak tvrdé, jako tomu bylo u jejich kolegů z opola, které jste mohli před časem vidět a slyšet v boomerangu, ale i oni umně mísili tradiční reggae např. s rockem.
všechny, kdo do výškovického altánu toho sobotního večera našli cestu jistě potěší, že se dzioło do ostravy brzy vrátí - na přelomu května a června (sledujte ovéčka) by měli totiž hrát v klubu hudební bazar. no a kdo ji nenašel, ten si právě v bazaru může doplnit vzdělání.

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

přečteno:: 16580x (od 19.06.2003)

související články::

 


 fórum  komentářů: 0

* redakce ov-kluby.net si vyhrazuje právo na vymazání příspěvků porušujících zákony č.r., sprostých slov a příspěvků hrubě urážlivých.

nick / jméno: 

e-mail: 

vzkaz: 

opiš kód: 

 

 


 
informační kanály 

facebookgoogle plustwitterrss feed

 
pozvánky 

27.10.2018
>> folk metal pilgrims vol. 4
 
18.10., 19.10. a 02.11.2018
>> jan p. muchow & the antagonists
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: :: reporty :: fotky :: muzika v mp3 :: odkazy :: o nás :: mailni ::
 
 © 2002 ov-kluby.net design by lucinka & strejda