ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  odkazy  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 made in 60s
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: zfenomenovaná vypsaná fixa v boomerangu

vypsaná fixa, apatheia
[boomerang]
01.11.2007
po fotoreportu přinášíme i slovní reportáž ze čtvrtečního koncertu vypsané fixy a kapely apatheia v ostravském boomerangu.
vloženo: 05.11.2007
 

čerstvé album kovbojů ze san piega mi na první poslech přišlo docela měkké. možná, že na tom má lví podíl dušan neuwirth, který zpopoval třebas kryštofy nebo tata bojs. tak jsem si dal druhý poslech, ale žádné změna. skladbu dezolát si pamatuju z loňského koncertu ve fabricu. byl to nářez, ale zalisovaná do desky je hodně subtilní, jako by ji něco chybělo. tak jsem se rozhodnul - když fixu, tak naživo. a tak jsem šel.

vypsaná fixa v ostravě po předchozích zkušenostech se zklamanými fanoušky odcházejícími z koncertu pro nedostatečnou kapacitu sálu odehrála dvojkoncert. tentokráte ne ve fabricu, ale v boomerangu, takže jsem vzpomněl na můj první fixí koncert právě zde, konkrétně na sklonku roku 2002. tenkrát přišlo asi čtyřicet lidí a my jsme ani nevěděli, jak ti kluci vlastně vypadají, takže když začala hrát předkapela rk 130, byli jsme strašně zklamaní, že oproti té naší ožuchlané kazetě z auta jsou na živo dost nudní... jenomže pak vskočili na pódium a začali broustit kytary a plivat všude okolo a byla to prostě šou.

za pět let se poměry poněkud změnily, kapela se schovala pod křídla sony bmg a ta je prostě umí prodat. lidí na koncertě bylo spousta, slečny s plakáty na podepsání, mladíci s čerstvě zakoupenými trikoty se znakem kapely... zdálo se mi, že silně zvyšuju věkový průměr v sále. dohrála předkapela apatheia (kdyby pearl jam nikdy nehráli, domnívám se, že by ti tři mladíci prorazili jako nic - fakt jim to pěkně šlapalo) a na podium konečně vtrhla fixa a jako už spoustukrát prostě zahráli skvělý koncert, na němž teprve patřičně vynikla nová tvorba. třebas opravdová síla skladby černej les, skvělý taneční rytmus dezolátní písně s promáknutým textem šitým písničce prostě na míru nebo úplně hustá balada pro kamarády blázny - emigrant.

měl jsem původně trochu strach, že si dám tři piva a budu rezervovaně z baru sledovat průběh koncertu. nikoli. ani po snad osmém přídavku (fixa přidávala zejména staré kusy) jsem nebyl dostatečně vyždímaný neustálým skotačením a obdobně na tom byl i zbytek publika. ke cti kapely patří, že to prostě poznali, a tak na pódium prostě vešli znovu a točili oním pověstným mrtvým čápem až běda...

nehledě na klady a zápory nové nahrávky, kterou mohu po prožití živáku úspěšně rehabilitovat, je vypsaná fixa stejně nejlepší naživo.

jiří reiter

 verze pro tisk

přečteno:: 19211x

související články::

 


 fórum  komentářů: 2

* redakce ov-kluby.net si vyhrazuje právo na vymazání příspěvků porušujících zákony č.r., sprostých slov a příspěvků hrubě urážlivých.

nick / jméno: 

e-mail: 

vzkaz: 

opiš kód: 

 

 

pokrčený papír

2018-05-24 16:52:42 

ahoj ahoj pane jirko reitere. tak na tom koncertě v boomerangu v roce 2002 jsem byla taktéž, poslouchám je už od cca sklonku roku 2001, 2002 a od té doby jsem si nenechala ujít žádný koncert a šla jsem klidně i sama, když lidi kolem mě zestárli a začali žít rutinními záležitostmi a nechali se dobrovolně ubíjet šedivými dny....to, že už pár let bohužel zvyšuju věkový průměr, mě trochu mrzí, protože si myslím, že fixí hudba není jen omezena na dospívající publikum(tím nechci zhazovat rozhodně adolescentní mládež!). je to fakt změna. neustále vzpomínám na ten čas před 4, 5 lety, kdy se ještě tolik neproflákli a přišli na ně lidi, kteří tou hudbou a zejména těmi texty naprosto žili, když tě někdo žduchnul a zhodil na zem, tak tě okamžitě všichni zvedali a ještě se ti tisíckrát omlouvali, že je jim to líto a jestli se ti nic nestalo...prostě tenkrát ta atmosféra byla naprosto úžasná, včetně těch lidiček. jsem ráda,že nejsem jediný "pamětník", co si hudby vypsané fixy váží. jejich tvorba je upřímná a od srdce a na koncertech to jde znát. tak vypsané fixe nazdar a krásné dny, byť pošmourné a chladné, přeju! z.

 

jr

2018-05-24 16:52:42 

díky za ohlas, potěší! :) na druhou stranu, když jsem se tramvají vracel domů, zaslechl jsem párek slečen jak si libovaly, jaký to byl úžasný koncert a že když někdo spadnul, že ho zase zvedli :d co budou asi říkat za 5 let...

 


 
informační kanály 

facebookgoogle plustwitterrss feed

 
pozvánky 

27.10.2018
>> folk metal pilgrims vol. 4
 
18.10., 19.10. a 02.11.2018
>> jan p. muchow & the antagonists
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: :: reporty :: fotky :: muzika v mp3 :: odkazy :: o nás :: mailni ::
 
 © 2002 ov-kluby.net design by lucinka & strejda