ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  odkazy  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: tortoise na festivalu ars cameralis

tortoise
[jazz club hipnoza, katowice]
24.11.2010
v rámci polského festivalu ars cameralis jsme navštívili "koncert muzyki eksperymentalnej", a to chicagské kapely tortoise v katovickém klubu hipnoza.
vloženo: 30.11.2010
 

ostravským bych club hipnoza přiblížil menším srovnáním, svou velikostí kopíruje fabric a svou útulností parník, no a svou specifickou atmosférou je naštěstí ojedinělá. středeční koncert byl opět vyprodán, ostatně jak už je u přehlídky ars cameralis dobrým zvykem (je radno dodat, že klub pojme 400 lidí!). téměř všechny hudební produkce tohoto festivalu hlásili hned začátkem listopadu "sold out", což svědčí o velkém zájmu polských posluchačů.

hudba tortoise není žádné lehké sousto pro neznalého posluchače, složité, táhlé a propracované kompozice na pomezí jazzu a skladby o průměrné délce 10ti minut určitě nepotěší běžného konzumenta. zato kdo trochu přičichne k alchymii jejich zvuku, ten jim musí zcela propadnout a podřídit se jejich síle. tortoise spadají žánrově asi nejblíže pod post - rock, naštěstí nezabředli v post - rockovém klišé a obohacují svou hudbu o mnohé další prvky jako, elektronika, jazz, krautrock, nebo i idm. kapela je složena z ostřílených hráčů, kteří skutečně něco znamenají na chicagské nezávislé scéně. nejuhrančivějším kamínkem v náhrdelníku téhle želvy je john mcentire, člen gastr del sol, the sea and the cake a hlavně zvukový inženýr a producent mnoha skvělých desek.

koncert bez předkapely a větších průtahů začal rychlým nájezdem hned velkým hitem monica z přelomové desky standarts. na pódiu se zjevila partička prošedivělých a zarostlých chlápků s potutelným a mírně chladným výrazem. následujících několik desítek minut zaplnily písně skoro ze všech řadovek. hlavní slovo dostala loňská deska beacons of ancestorship, ze které zazněly povedené kusy high class came floatin in, minors, gigantes, prepare your coffin a charterok foundation. během čtyřiceti minut poháněných dvojitou bicí soupravou si hráči podávali své instrumenty jako pověstný horký brambor, takže se bylo pořád na co dívat. publikum se nestačilo ani nadechnut a pódium osiřelo, nastal čas prvního přídavku a s ním dvojice písní swung from the gutters a along the banks revers. nikdo moc nechtěl věřit rychlému závěru dobrého večírku, ale poslední přídavek seneca to potvrdil. konec dobrý, všechno dobré.

koncert byl plnohodnotný zážitek a pěkné setkání s kapelou, která je pořád jakoby před nedostižným zenitem. akorát trochu chladné a odtažité pohledy muzikantů působily trochu netaktně. později jsem se dozvěděl, že kapelu ještě ten večer čekala zhruba 10ti hodinová cesta do belgie, kdybych byl na jejich místě tak bych se tvářil také neuvolněně – což bylo znát celou dobu jejich hraní. pro příště si přeji uvolněnější a také krapet delší šou, jinak si z katowic odvážím vzpomínku na kvalitní a parádní koncert.

martin šenkypl

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebookgoogle plustwitterrss feed

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: :: reporty :: fotky :: muzika v mp3 :: odkazy :: o nás :: mailni ::
 
 © 2002 ov-kluby.net design by lucinka & strejda