ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  odkazy  |  o nás  

  ov-kluby.net
krnovské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[kofola]
[puma]
 
nekluby ::

 
report 

report:: bratři orffové v krnovské kofole

bratři orffové
[kofola]
03.02.2006
bratři orffové zatím koncertují sporadicky, a abychom setřásli nálepku ostravskocentrismu, vyrazili jsme za nimi do domovského krnova.
vloženo: 07.02.2006
 

bratři orffové vydali na podzim minulého roku své dlouho očekávané album, které minulý týden pokřtili v pražské akropoli. koncertní aktivita se zatím projevuje jen na trase praha-krnov (jedna zastávka v opavě je přesně ta výjimka, která bratři orffovépotvrzuje pravidlo) a tudíž když nemůže mohammed k hoře, musí hora k mohammedovi (nečekejte žádné ilustrace z dánského tisku).

alternativně-mediální masáž přilákala do kofola music klubu početné domácí publikum a ostré pohledy mi přivodily mírnou paranoiu, až jsem si pro sebe začal prospěvovat "i am alien, i am legal alien, i am ostravaman in krnov". naživo vystupují orffovci v sedmičlenném složení a výjimku potvrzující tentokráte pravidlo, že se jedná o "chlapeckou" kapelu, prokazovala "sestra" lenka za druhými klávesami a perkusemi. jestli nejčastější výtka na adresu kapely je "že hudba to je v našich končinách bez diskuze zajímavá, ale ten zpěv, ten zpěv je nějakej divnej", tak stačí při první skladbě si prohlédnout frontmana a hned se vám rozsvítí. čímž nechci proboha říct, že zpěvák ivánek je snad divnej, jen už pochopíte, že jeho hlas je jen nedílným kamínkem do mozaiky jeho osobnosti. víc než polovinu sálu zabraly lavičky, což je sice zajisté na první pohled pochopitelné, neboť převážná část desky kotví v klidné mořské zátoce, jenže živé podání je odjakživa energetičtější a minimálně vlnící se publikum mohlo kapele dodat lepší zpětnou vazbu. relativitu času potvrzuje fakt, že ačkoliv deska trvá "jenom" 41 minut, mírně prodloužené koncertní provedení zdá se být delší, a to díky už zmíněné klidnější poloze těchto krnovských šansonů. příjemným zpestřením bylo zaručeně vzduchem, které svým svižným tempem zpátky nakoplo trochu klimbající náladu v polovině koncertu. aranže písní se přizpůsobily díky instrumentálnímu zastoupení koncertních hráčů a poměrně větší prostor dostala trubka. došlo i na jeden nealbový kousek a v přídavku si dala kapela repete písně pátek s mírně pozměněným textem.

strictly blue
foto: simoneer

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebookgoogle plustwitterrss feed

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: :: reporty :: fotky :: muzika v mp3 :: odkazy :: o nás :: mailni ::
 
 © 2002 ov-kluby.net design by lucinka & strejda