ov-kluby.net
ov-kluby.net

jim čert se vrací do háje

jim čert
[slezský grunt, háj ve slezsku-smolkov] :: 09.12.2017

svérázný bard a rebel jim čert svou koncertní energií i ve svých jednašedesáti předčí leckterého mladíka. doprovázeje se na harmoniku, zpívá vlastní protestsongy a balady. svým osobitým podáním umně balancuje mezi rockem a klasickým folkovým písničkářstvím.

flyer

už v době povinné školní docházky absolvoval mladý františek horáček, což je jimovo rodné občanské jméno, lidovou školu umění se zaměřením na kompozici, harmoniku a zpěv. už ve svých třinácti napsal svou první skladbu havran na text eduarda štorcha a hraje ji dodnes. písně na texty význačných literátů, jako např. bohuslava reyneka, luďka markse, již zmíněného eduarda štorcha, andreje stankoviče nebo johna ronalda reuela tolkiena. posledně jmenovanému je věnována jeho pátá deska písně středozemě. celkem čítá jeho diskografie sedmero alb, přičemž to zatím poslední světla a stíny vyšlo před třemi lety.

na počátku devadesátých let odcestoval do spojených států, kde se dál věnoval umělecké činnosti. spolu s erno šedivým založil hardcoreovou kapelu life after life, se kterou projeli kus evorpy a ameriky. obě desky této formace vydal na svém labelu alternative tentacles světoznámý alternativec jello biafra, o němž je známo, že si velmi pečlivě vybírá, komu desku vydá. v současnosti už žije a působí opět v praze.

začátek jeho slezského vystoupení byl naplánován na 19.00, vstupné je v předprodeji 110,- a na místě 160,- korun českých.

linky::

tomáš dudyn václavek
 

© ov-kluby.net [kudy&kam]
fax:: 596 782 302
e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
web:: www.ov-kluby.net