monkey business přidali pro velký zájem koncert

monkey business
[fabric, pořádá parník] :: 10.-11.04.2002

jedna z nejlepších českých kapel současnosti přijíždí do ostravy už ve středu 10.!

celkem dvakrát nakonec pro velký zájem zahraje v ostravě funky band monkey business. koncert čtvrteční byl v předstihu beznadějně vyprodán, tudíž operativně byl přidán ještě jeden ve středu 10.04.2002 (také ve 21.00).

kdo nezná otce ducha a zakladniho kamena kapely romana holého, neví nic o současné české hudební scéně. člověk s vždy perfektním mikrofónem na hlavě je nejen jedním z pilířů svého času "první rapové kapely v čechách", dnes klasiků českého funku j.a.r., ale má prsty i v dalších projektech jako např. sexy dancers, die el. eleffant a samozřejmě monkey business... mnoho denníků, týdenníků i měsíčníku jej označuje za nejvýraznější (nebo alespoň za jednu z nejvýznamnějších) osobnost české muziky současnosti. rolling stone to formuloval mnohem vulgárněji, když jej pasoval mezi nejvlivnější osoby českého šoubyznysu... o změně názvu na czech monkey showbusiness se však neuvažuje.

tonya graves

kapela monkey business přijede do ostravy představit svou novou desku save the robots. ta je recenzenty jednohlasně chválena, pokud našli nějakou tu chybu na desce debutové (why be in, when you could be out), u recenze desky druhé už se jim to daří jen velmi ztěžka. mohou jen zkonstatovat, že kapela natočila jednoduše výbornou desku. k tomu jistě přispěli i četní hosté: fred wesley, hiram bullock, dr. robert, ray davies, dennis chambers, mário klemens + orchestr a samozřejmě dan bárta.

nápaditý, skvěle šlapající funk, sladký hlas tonyi graves (antonie hrobové, jak ji kolegové překládají), dnes už vyzrálý pěvecký projev matthew rupperta, tance a zpěvy, dobrá zábava... to je jen část toho, co vás ve fabricu čeká, tak pomozte těm opičákům zachránit roboty!

dudyn
foto: web_kapely

 

© ov-kluby.net
e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
web:: www.ov-kluby.net