ladí neladí: hudba z marsu (sk), the prostitutes ve fabricu

ladí neladí: hudba z marsu (sk), the prostitutes
[fabric] :: 12.04.2007

pražská kytarovka the prostitutes se společně s ethno-popovou hudbou z marsu ze slovenska, představí na dalším natáčení pořadu ladí neladí.

kytarovka the prostitutes se dala dohromady na podzim roku 2004. po půlroce nahrála skupina první ep se 4 skladbami a bylo k dostání zdarma ke stažení na internetu. už tímto materiálem dokázala vzbudit rozruch v hudebně-publicistických kruzích a jejich jméno se začalo skloňovat ve výročních anketách např. newmusic.cz, filter, hudebních cenách českého internetu. skupina postupně připravuje desku, obsahující kromě již známých skladeb z prvního ep také skladby zatím slyšené jen živě. píseň she's a monster má animovaný klip od designéra a režiséra embrya, který vznikl v produkci creative gate agentury kaspen. v říjnu vznikl v režii skupiny m.o.d.s. a v produkci společnosti bistro films klip k písni sunshine. v září 2006 skupina vydává u nakladatelství championship records svou prvotinu get me out of here, která je pozitivně přijata odbornou veřejností i posluchači. v listopadu vyrážejí the prostitute do španělska na miniturné se skupinou catpeople. v samém závěru roku dochází k personální změně, kdy na místo basáka přichází šmity (roe-deer). rok 2007 je pro the prostitutes opět ve znamení sbírání cen, neboť získávají cenu časopisu filter pro kapelu roku a cenu televize óčko za nejlepší videoklip roku 2006. dále jsou nominováni na cenu anděl v kategorii objev roku.

the prostitutes

skupina hudba z marsu kombinuje ve své hudbě různé žánry a míchá především pop, punk a ska. svoji kariéru skupina odstartovala před více než 11 lety vystoupením na festivalu hulifeste v linči u trnavy a svůj název si zvolili dle stejnojmenného českého filmu, kde dle svých slov "členovia orchestru sú hudobní diletanti, predsa však zaujmú svojou spontánnosťou a stanú sa veľmi populárnymi".

v roce 1998 vydává hudba z marsu svůj debut - supervýlet. na slovenské grammy je vzápětí nominovaná na objev roku a videoklip roku ke skladbě klára a gogo. hudba z marsu dále koncertovala v mnoha klubech a festivalech, největším zážitkem bylo vystoupení v belgii. pro televizní pořad nahrála coververzi titulní písně z kultovního seriálu "spadla z oblakov", která se v zápětí uchytla i na rádiových vlnách.

v roce 2001 vydávají své druhé album cosmodisc, poté následuje tvůrčí pauza a změny v sestavě, hudebně se skupina posunula do reggae a v roce 2005 ethno-popovou deskou trávnice (2005).

hudba z marsu

blinky::

 • the prostitutes:: www.theprostitutes.org
 • hudba z marsu:: www.hudbazmarsu.sk

  strictly blue
  foto: freemusic.cz, web kapely

   

 • © ov-kluby.net
  e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
  web:: www.ov-kluby.net