festival protibet 2008

festival protibet 2008
[ostrava a okolí] :: 01.–30.03.2008

již posedmé organizuje občanské sdružení m.o.s.t. tibetské dny pod názvem festival protibet.

jako každý rok nejaktuálnější zprávy přinese tibetoložka phdr. zuzana ondomišiová, která byla loni na "střeše světa" dvakrát. novinky z tibetského exilu se dovíte od "ostravského" tibeťana jigme tenzina, který se vrátil s rodinou z tříměsíčního pobytu v indii. zájemci o buddhismus můžou navštívit přednášku lámy chopela z maďarska nebo celou řadu akcí pořádaných centrem buddhismu diamantové cesty.

názory zkušeného cestovatele vyslechnete na besedách s ing. oldřichem bubákem nebo na čajovém dýchánku s magdou novákovou. o lidských právech si můžete popovídat s aktivistou (a bývalým disidentem) stanislavem pencem. a jako každý rok budou tibetské dny provázet výstavy a promítání filmů plus několik různorodých koncertů – od tradičního tibetského nástroje damňen až po rockový nářez. tím výčet akcí nekončí – více informací se dovíte na internetové stránce www.protibet.org.

socha buddhy uprostřed hor / www.protibet.org

festival bude probíhat v městech ostrava, pardubice, opava, praha, frýdek místek, pár akcí v přerově, novém jičíně a orlové. vedle informování zájemců o "zemi pod ochranou bohů" chtějí organizátoři propagovat možnost pomoci při výstavbě ženského buddhistického kláštera v městečku kaze - údolí spiti, které leží nedaleko tibetských hranic.

program z moravské části festivalu je ke stažení ve formátu pdf zde dokument *.pdf / nové okno

aktuálně::

na základě současného vývoje v tibetu proběhne v pondělí 31.03.2008 v 19.00 hodin na masarykově náměstí v ostravě svíčková vigilie za oběti násilného potlačení demonstrujících v tibetu. zapálením svíčky a pochodem vyjádříme podporu a naději těm tibeťanům, kteří formou nenásilí protestují proti porušování lidských práv ze strany číny.

společné prohlášení občanských sdružení m.o.s.t., lungta, potala, namasté nepál, olympic watch a člověk v tísni k současné závažné situaci v tibetu naleznete zde.

blinky::

 • festival pro tibet:: www.protibet.org
 • informační web o tibetu:: www.tibinfo.cz

  organizátoři
  foto: web www.protibet.org

   

 • © ov-kluby.net
  e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
  web:: www.ov-kluby.net