pešť na severu moravy

duben v pešti
[hudební bazar, bedrunka] :: 13.-14.06.2002

dva nevšední koncerty pro dvě hrstky lidí se konaly v termínech 13.-14.06.2002 v ostravském bazaru a bohumínské bedrunce.

tak to jste zas něco pros... propásli, vážení přátelé hudby..! takový nedostatek publika jsem v hudebním bazaru ještě nezažil. pravděpodobnou teorií příčin je, že psychonaut má pravidelné návštěvníky omotané kolem prstu, takže byli ten večer všichni v boomerangu. no a podle zpráv z bohumína, v bedrunce bylo taky hodně pusto... další řádky a fotky budou sice o vystoupení v bazaru, ovšem předpokládám, že k bedrunce lze většina slov použít s úspěchem také.

takže asi desítka lidí (včetně mě, šéfa klubu a zvukaře) sledovala nevšední koncert, který opravdu stál za to. oproti demu, jehož ukázky jste si mohli stáhnout v sekci mp3, doznala kapela duben v pešti změn v nástrojovém složení. bicí dodaly téhle muzice k přemýšlivosti také potřebné kapky šťávy a rockového drivu. intelektálsky vyhlížející frontman ukázal, že není žádný beránek a svým expresivním projevemk musel strhnout každého, kdo tam byl. nic mu nevadilo, že zpívá do prázdného sálu a hulákal - ovšem tam, kde hulákat měl, tam kde bylo potřeba klidu, naopak ztišil svůj zpěv.

zbytek kapely se nenechával zahambit a hrál své skladby s obrovskou muzikantskou bravurou. housle, bicí, basa, elektrická a akustická kytara - to vše tvořilo jednolitý celek. skladby měly přes svou poetičnost skvělou gradaci a přecházely často s počátečních zasněných pasáží do tvrdých rockových vyvrcholení. moc milé překvapení. docela bych si je dokázal představit jako předkapelu psích vojáků... teda, kdyby tuto vymoženost moderní doby topol a spol. používali.

duben v pešti   duben v pešti   duben v pešti   duben v pešti
 
duben v pešti   duben v pešti   duben v pešti  

dudyn
foto: dudyn

 

© ov-kluby.net
e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
web:: www.ov-kluby.net