do konce týdne známe všechny semifinalisty hudební líhně

už jen poslední dvě základní kola čekají v klubech fanoušky jedné z největších klubových soutěží amatérských hudebníků s názvem líheň 2018. odborná porota rozhodne na konci týdne o posledních dvou semifinalistech tradičně v havířovském jazz clubu a karvinském klubu hard café.

v pátém kole v havířově to bylo o jeden bod, když všechny kapely předvedly skvělý výkon a osádce klubu se moc líbily. nicméně postoupit může jen jeden a tím se stala hned první koncertní kapela no doe z frýdlantu nad ostravicí. zejména jejich sehranost o něco předčila vtipnou slovenskou kapelu jozefovekone a o pouhý bod partu sam-ou-hell z obce zdice. "na kapelách ale byla vidět radost z hraní a zejména slovenský zástupce si koncert užíval a fanoušci s ním. tentokrát šlo hlavně o muziku, která má lidi těšit a bavit, a výsledek a postup do dalších bojů byl až na druhém místě," shodli se svorně porotci soutěže.

logo

v hard café v karviné tentokrát proběhlo soutěžní kolo bez zahraničního zastoupení, když soutěžily dvě kapely z brna a jedna z prahy. jako první se představila brněnská smečka s názvem touchwood a dalo by se říct, že dvě slečny - zpěvačka a hráčka na saxofon - ovládly scénu. "muzika této party byla až divadelně dovádivá a plná muzikálové nálady. asi bych to nazval studentskou písničkou a bylo příjemné se na to dívat i poslouchat. druhou soutěžící kapelou byla pražská bluesová sebranka crispy cheeks, na níž bylo zjevné, že je blues fakt baví. a to tak hodně, že jsem měl občas pocit, že zapomněli na posluchače a hrají v podstatě pro sebe. bylo to dobře řemeslně zpracované blues, ale chyběla trocha exprese a trochu více odvazu," popsal porotce karvinského hard café rudolf s tím, že vítězství si nakonec odnesla až třetí soutěžící skupina. "tou byla vyloženě postpubertální brněnská partička kuležák, u které jsem pojal podezření, že to bude totální havárie a čekal jsem nějaký školní rock a nezvládnutou nástrojovou hru doplněnou paralyzující trémou. jaké ale bylo moje překvapení, když to chlapci rozbalili a ono to hrálo výborně, a ještě se u toho člověk bavil! excelentní mladý a talentovaný bubeník byl opravdu kvalitním motorem a nebál se ani zpěvu. za porotu i diváky nakonec zasloužený postup," hodnotí porotce, kterého čeká ještě poslední základní kolo a poté už dvě velmi důležitá semifinále.

šesté základní kolo proběhne v jazz clubu tradičně ve čtvrtek 12.04.2018 a v karvinském hard café v pátek 13.04.2018. "vítězové těchto kol se stanou posledními semifinalisty letošního ročníku soutěže a utkají se o postup do velkého finále. vstup na koncerty je tradičně zdarma díky podpory města havířov a moravskoslezského kraje. díky ale patří všem partnerům, kteří se na soutěži podílejí, ať už finančně, nebo odměnami pro nejlepší kapely," dodávají zástupci pořádající agentury viking agency z havířova, která soutěž pořádá již sedmnáct let. více informací najdou zájemci na www.lihen.cz a fb profilu soutěže.

organizátoři

 

© ov-kluby.net
e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
web:: www.ov-kluby.net