soutěž hudebníků začíná už ve čtvrtek. líheň rozdá hudebníkům ceny za 200 tisíc!

už jen hodiny a minuty zbývají do zahájení devatenáctého ročník největší středoevropské klubové soutěže hudebníků líheň!

první kola proběhnou v karvinském klubu hard cafe a v polském klubu garage pub v krakowě už ve čtvrtek a v pátek premiérově v novém spolupořádajícím klubu club centrum v podzemí kina centrum v samotném centru města havířova!

club centrum
club centrum

"letos se přihlásilo celkem 443 hudebních skupin, aby zabojovaly o čtyři místa ve velkém finále a ceny v hodnotě přes 200 tisíc korun českých. nicméně nyní jsou na samotném startu a musí projít ještě velkým sítem, než se dostanou až tam. čekají je pódia a odborná porota ve třech klubech a už jen dostat se do základních kol a mít možnost vystoupit před diváky není jednoduché. museli nejdříve zaujmout porotu, která si všechny kapely poslechla a rozhodla, že právě je chce vidět naživo," popisuje první filtr, kterým kapely prošly, ředitel soutěže marek slonina z pořádající agentury viking agency. nicméně tato fáze už je za pořadateli a první dvě základní kola jsou programově připravena. "postupně doplňujeme další soutěžící a věříme, že do konce února budeme znát kompletní složení základních kol. hodnocení nebylo jednoduché a navíc se při skládání kol snažíme o stylovou podobnost, i když i to je hodně složité. navíc chceme dodržet myšlenku soutěže, která by měla kapely posouvat dál a tedy chceme, aby na sebe působily různé vlivy, hudby z různých krajin a zejména se potkávali hudebníci z jiných regionů mezi sebou a předávali si navzájem zkušenosti a informace," dodává slonina.

v prvním základní kole se ve čtvrtek od sedmé večerní v polsku v garage pubu mezi sebou utkají party narcis z orlové, moleskin z polského města sosnowiec a nűdrive z brna. v karvinském se pak tentýž večer představí noise flow z brna, second end z hodonína a nighteen seventies ze slovenské myjavy. "v pátek večer se pak v havířově těšíme na první koncert v novém partnerském klubu líhně – club centrum – kde uvidíme dundee & friends ze zlína, morybundus band z lanškrouna a 432 hz z frýdecka a ostravska. už první kolo tak dokazuje, že během líhně dojde na řadu setkání muzikantů z různých regionů a zemí, a to jsme teprve na začátku," prozrazují se zadostiučiněním pořadatelé.

více informací o soutěži a novinkách najdou zájemci na internetových stránkách soutěže a fb profilu, kde rovněž od středy probíhají soutěže pro fans, kde vyhrávají zajímavé ceny partnerů fanoušci líhně.

linky::

organizátoři
foto: archiv klubu

 

© ov-kluby.net
e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
web:: www.ov-kluby.net