v líhni tentokrát bodovali náhradníci

poprvé došlo ve 4. kole soutěže muzikantů líheň 2020 na výrazné nasazení náhradníků a poprvé bohužel došlo i na dvoučlenné kolo, když jeden ze soutěžících odstoupil opravdu na poslední chvíli. přesto soutěž zaznamenala i pozitiva, když hned dva náhradníci proměnili svůj nástup na pódium v postup do čtvrtfinále.

"v karvinském hard cafe se jako první divákům představila zlínská legendární skupina tokyo, která čerpá především z českého big-beatu, poctivého rocku, moravských písní, ale mohli jsme tam najít i latinsko-americký vliv. jako druhá se měla představit skupina z prahy, ale kvůli zdravotní indispozici jednoho z členů, je nahradilo opravdu velmi mladé seskupení on point z napajedel, kterému nechybělo nadšení a snaha využít šanci, kterou dostalo. jako poslední ale doslova vletěla na podium elektroswingová formace mr. moss z hradce králové, která dostála svému slibu, že roztančí děti, puberťáky i babičky. tato kapela, ve které byly slyšet mimo jiné nástroje i trubka a saxofon, spojuje taneční hudbu se swingovou klasikou a s prvky elektra a jazzu, a porota je téměř jednoznačně zvolila jako jasného vítěze," popsala šéfka karvinské poroty jana.

wolf gang
wolf gang (frýdlant nad ostravicí, cz) - vítezná kapela z club centrum havířov

také v havířově došlo k nasazení náhradníků, a to hned dvou! trojici soutěžících doplnila na poslední chvíli parta santhippa, která nastoupila na pódium jako třetí v pořadí. její fanoušci sice vytvořili příjemnou atmosféru, ale radovat z postupu se nemohli. santhippu i profi kapelu opera z prahy nakonec předčil wolf gang z frýdlantu nad ostravicí, který rovněž nastoupil do soutěže z pozice náhradníka. přesto podle poroty šlo o jedno z nejlepších vystoupení v clubu centrum v celé letošní soutěži.

do polského krakówa bohužel nedorazila kompletní sestava kapel, když třetí z nich vyřadily zdravotní problémy jednoho z hudebníků a už se pořadatelům nepodařilo narychlo sehnat náhradu. z dvojice el chuppa (olomouc) a candle sauce (dolní benešov) se z postupu těšili druzí jmenovaní, kteří rovněž proměnili v úspěch svůj nástup z pozice náhradníků. "i v těchto fázích soutěže se tedy může stát, že budeme oslovovat náhradníky a pokud kapely ještě nebyly kontaktovány, není řečeno, že si letos už nezahrají. bohužel nemoci chodí i po hudebnících," konstatují pořadatelé, které další kola čekají ve zmíněných klubech opět tento čtvrtek a pátek a vstup je tradičně zdarma. program a novinky najdou zájemci na internetových stránkáchfb profilu soutěže.

linky::

organizátoři
foto: organizátoři

 

© ov-kluby.net
e-mail:: ov-kluby@ov-kluby.net
web:: www.ov-kluby.net