ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: hudba s vůní čekanky (iva bittová & čikori v parníku)

iva bittová & čikori
[parník]
02.10.2002
iva bitová s kapelou čikori brouzdá opět úspěšně klubovými vodami země české, moravské a slezské. cestou se svezla i parníkem...
vloženo: 09.10.2002
 

iva b. 02.10.2002 vystoupila v parníku iva bittová se skupinou čikori (někteří by se mohli mylně domnívat, že jde o nějaké romské slovo, ale ve skutečnosti je to fonetický přepis anglického chicori - čekanka). v dobře ozvučeném a komorním "parníkovském" prostředí byl koncert naprosto fantastický.

skupina čikori zahrála ve složení: vladimír václavek (akustická kytara), jaromír honzák (kontrabas) čikori a miloš dvořáček (bicí). tito zkušení hudebníci jsou s ivou dokonale sehraní a je vidět, že spolu už nějaký ten pátek hrají.

zpěvačka a houslistka iva bittová je ve svém hudebním projevu absolutně originální a zcela právem je nazývána královnou české avantgardy. krom verbálního zpěvu tvoří velkou část zpěv neverbální a dlouhé instrumentální pasáže. zjevně v oblibě má různé obměny mňoukání, vzdychání a mlaskání většinou na iva b. konci skladeb. jakákoliv snaha zařadit ivu bittovou do některé z žánrových škatulek je zcela marná, zcestná a naprosto beze smyslu. ona si totiž z nepřeberného množství různých stylů (jazz, rock, pop, folk, vážná hudba, ethno…) vybírá jen ty prvky, které se jí hodí. ty potom různě přetváří a spojuje, až vznikne úžasný celek, který pak celou svou bytostí radostně a živočišně interpretuje.

já osobně jsem ji viděla živě poprvé a s čistým svědomím mohu prohlásit, že jsem byla naprosto unešená. zcela jsem se do té hudby pohroužila a ve stavu naprostého tranzu jsem setrvala celý koncert, včetně závěrečných přídavků. pochybuji, že někdo z přítomných odcházel zklamán. (krom buka, kterému se za ty pouhé dvě písničky, které měl od ivy bittové povoleno - bez blesku - fotit, nepodařily při chabém osvětlení fotky, jaké by si sám představoval... - pozn. dudyna)

blink:

 • iva bittová:: www.bittova.cz

  alča
  foto: buk

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda