ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
líheň
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: vader, rotting christ, anorexia nervosa, lost soul a depresy v prostoru-tančírně

vader, rotting christ, anorexia nervosa, lost soul, depresy
[prostor - tančírna]
20.10.2005
tak to tu ještě nebylo! přesně mířená trefa do palice. nikoliv hvězdná pěchota, ale hvězdná sestava dorazila díky agilním organizátorům shindy productions do ocelového města a následně v plné parádě spustila kvalitní metalovou řežbu - na vícero způsobů a především s řádně pálivými ingrediencemi.
vloženo: 26.10.2005
 

jeden z posledních koncertů (přesněji řečeno po ostravské zastávce proběhly už pouze dvě štace) tohoto rozsáhlého evropského turné se nadmíru povedl. zástupci slovenského podzemí depresy neměli moc času na rozkoukání, a proto nedělali žádné cavyky a šli rovnou na věc. bez zbytečných vytáček. nabídli svůj léty prověřený materiál, který vychází z black metalové řevnivosti, k jejíž magické síle přispívají procítěné melodické podpěry. depresy se drží svého kopyta, které sice už nějaký ten pátek nekope v rytmu inovace, ale údery kvalitu neztrácejí. působivost zachována.

lost souls by bylo poměrně laciné označit za hudební odrůdu morbid angel. ačkoliv to je tvrzení veskrze pravdivé. polští hosté sázeli na agresivní pojetí, ale především v oněch pověstných hutných vyhrávkách se projevovaly valivé vlivy "morbidního andílka". navíc kapela nabídla píseň "rapture", která pochází z truhlice již uvedených amerických velikánů. a mínění je podtrženo. zatímco početné stádo jiných "ztracených duší" sledovalo na komerčních televizích jisté zbytečnosti, lost souls se svým silovým přístupem hájili barvy floridského death metalu. slušná práce.

poté přišla odbočka o tři sta šedesát kovových stupňů. konec legrace. vítězové na scénu. francouzské komando anorexia nervosa se prezentovalo naprosto ojedinělým metalem z jiné planety. a to doslova. do černého slova. muzikanti se nezaplétali do vlastní složitosti a s matematickou přesností servírovali orchestrální extravagance podporované black metalovými útoky. i přes vydatné energicko - démonické kuropění si melodie našly prostor, takže přesvědčivost neutrpěla. s nástrahami vlastní obtížnosti se kapela bez problému vypořádala. galský kohout kokrhal z plných plic. jistě, řízně, odvážně. podobné smysluplné spojení síly, dramatizace a nevšedních metalových postupů se nezažívá každý den.

řečtí neznabozi rotting christ se soustředili především na novější tvorbu. převládaly fláky z opusů "sanctus diavolos", "genesis" a "khronos". nestárnoucí perly počátku kariéry zůstaly jaksi nevyužité. ale budiž. black metalové výrazivo obohacené o doom metalovou melodičnost vytvářelo příjemné vzdušné klima, třebaže lze ze skladeb "hnijícího krista" vypozorovat šablonovitou koncepci. to však nevadilo. účel světil prostředky. pozornost na sebe strhával především zpívající kytarista sakis, který dráždil publikum svou divokostí. i když je pravda, že jeho melodický zpěv postrádal studiovou vybroušenost... rotting christ si už dříve vyšlapali cestu a nyní se spokojeně vezou. nemusí se ohlížet, nemusí tlačit a pěkně z nadhledu pozorují okolí.

koncert polských death metalových klasiků vader si nenechal ujít ani samotný sakis. s kšiltovkou emperor postával u baru, občas ochotně zapózoval, když byl požádán o společné foto, ale jinak pozorně přihlížel. a bylo se na co dívat. kompaktní výkon celého kolektivu dal jasnou odpověď, která kapela vládne death metalovému pelotonu. polská ocel lesk neztrácí. dominoval agresivní projev, který umocňovalo charisma frontmana petera. technická vyspělost si podávala ruku s nápaditou intenzitou. maximální horečka čtvrtečně-páteční noci. vader zkrátka náleží mezi formace, které vždy přináší "něco navíc". a nemusí jít o originalitu za každou cenu. grandiózní finále pak obstarala legendární reign in blood od legendárních slayer. a bylo vymalováno. šlo se na bar... příští měsíc stráví vader na turné po severní americe.

co na závěr? snad jen maličkost. obléct koženou (džínovou) bundu a černé triko ještě neznamená, že se jedinec stane tím "pravým metalistou" - ale čas naučí...

petr bidzinski

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda