ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: bratři ebenové v českém těšíně

bratři ebenové
[kino central]
31.03.2006
poslední březnový den bude v českém těšíně hudebním svátkem. v kině central vystoupí na exklusivním koncertě bratři ebenové.
vloženo: 23.03.2006
 

můžete se setkat s názorem, že jsou jednou z nejpodivnějších kapel u nás. když pomyslím na vladivojnu z banany nebo na přeaktivního básnícího vášu ze syčáků, přijdou mi bratři marek, david a kryštof docela normální. ovšem osobití, to ano. pravdou zůstává, že na jména bratrů marka si vzpomene málokdo. marka ebena známe všichni - jeho role skladatele je ale vedle role nepřekonatelného moderátora možná až příliš zastíněná. bratři ebenové sice nikdy nebyli milováni širokou veřejností, ale jejich specifická poetika je nadčasová, nevybíravá a milá. stejně jako nohavica, redl ad., plní všechny sály po strop a jen tím potvrzují, že výjimečný smysl pro humor a písničky, inteligence a duchaplnost je přece jen doceňována. na pomoc si sebou na koncerty berou vynikající hudebníky, a svou lyrikou a šarmem provází celý večer mezi písničkami právě marek eben.

ebeni

debutovali albem malé písně do tmy již v dávném roce 1984, a i z něj, stejně jako z tiché domácnosti (1995), zazní na koncertě nazvaném podle posledního alba já na tom dělám zaručeně to nejlepší. marek sice hlásá, že se v tom už drahný čas neorientuje, a že na tom maká a ono nic, ale anděl a platina za poslední počin dokazuje opak. a přesto, že je mnohými viděn jako renesanční člověk, jak sám přiznává, začínali na franku zappovi. v jejich hudbě kytary, klavíru a zvláště pak flétny a klarinetu, si ale najdete mnohé z jazzu, folku a možná ještě víc. a vezmete-li v potaz, že koncertují sporadicky, tedy pomalu stejně "často" jako vydávají alba, stojí výlet na sklonku zimy do příhraničí za úvahu.

blink::

 • bratři ebenové:: www.bratriebenove.cz

  vesna
  foto: web bratří ebenů

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda