ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: pawel pilch jazz band a charlie straight v hudebním bazaru

pawel pilch jazz band, charlie straight
[hudební bazar]
23.11.2006
koncem listopadu se konal v ostravském klubu hudební bazar zajímavý koncert. vystoupili zde pawel pilch jazz band a charlie straight. v reportu se dočtete co, jak a proč.
vloženo: 04.12.2006
 

znáte to, když jdete na začínající mlaďochy a vyklube se z toho tak fantastický koncert, že o tom ještě týden poté všem s neutuchajícím nadšením vyprávíte stejně jako ostatní přítomní? večer 23.11.2006 mezi ně patřil. dlouho jsem neměla z ničeho takovou radost. "zrodila se hvězda II."

není to dlouho, co jsem uveřejnila tento text: zn: hledá se hudba. co přesně? jazz? postgrunche? emo-rock? ne? tak co? nic z toho, co je striktně zařaditelné. hudbu, o které v důsledku nedokážete stručně napsat, co obsahuje nebo vyjadřuje. potřebuju něco, co bude naprosto vybočovat z konformity jednotlivých stylů, něco, co si bude vytvářet vlastní pravidla. chci, aby to mělo nádech svobodné fantazie, tak, jak ji prezentuje poezie. už se nebráním ani avantgardě, někdy je rafinovaná. myslím na hudbu, o které lidi nebudou s chutí psát články, protože ji nelze povyprávět. bude v ní víc, než je jeden s to objevit. odmítám prostoduchou rezignaci 21. století, "všechno už tu bylo". nebylo.

už jsem našla, co jsem hledala. nazvěme to musica fatale. jsou to právě charlie straight, teprve v rozkvětu. po mé euforické pozvánce na dvojkoncert s pavel pilch jazz bandem se mi všichni smáli - docela pochopitelně si mysleli, že jsem se pro něco "jenom zbrkle nadchla". ale to není tenhle případ a ti všichni už to vědí. protože večer v bazárku, 23.11.2006, byli ti všichni přesvědčeni. charlie straight, a ne jinak ppjb, zahráli fantastický set. to fluidum, které z nich totiž vyzařuje, je stejně obrovské jako duše písní, které hrají: v molu, duru, bossanovu, blues, pop, rock'n roll - všechno s moderním jazzovým feelingem. a je jedno, jestli zpívají česky, anglicky nebo polsky (což v bazárku vynechali) - ani stokrát omletá fráze nezní jako klišé, pokud ji zpívá albert černý. a to píšu jako hlas lidu. samo o sobě by stačilo, jak neodolatelné jsou refrény nebo jak chytře vyzní, ale oni jsou navíc výborní i instrumentálně a obsahově vůbec. když se uchýlím k přirovnání, cítíte v tom to hezky sentimentální z norah jones, tu invenci jamieho culluma, ten rozmach chytlavé stránky coldplay, nepřezdobenost keane nebo sílu emocí a gradací jako v akustické tvorbě daniela bedingfielda (ano, zažitek ze zpěvu alberta naživo se téměř vyrovnal s unplugged verzí gotta get thru this). a když tihle mlaďoši komorně vešli na scénu, nečekalo se to, ale michal šupák (klávesy), albert černý (kytara, zpěv), pavel pilch (bicí) a honza cienciala (bass) udělali díru do ostravy a já viděla "zrodila se hvězda 2".

ppjb jsou ale taky hvězda. ať si říká kdo chce, co chce. miluju jejich rozmanitý výběr skladeb a to, že když už si myslíte, že víte, jak se bude aspoň ta a ta část skladby vyvíjet, překvapí vás. chromazone, some skunk funk, una noche con francis, szmarujcie do domu či when it rains. málokdo vám za hodinu zahraje elektronickou zběsilost, experimentální jazz zkřížený s funkem, proslulý latinoamerický hit, vlastní téma postavené na repetici a gradaci kytar a konečně romantické klavírní dílo brada mehldaua. a schopnost tohle všechno pojmout je v jejich bilanci zase jenom postup. mimořádný se mi zdál výkon jejich centra, saxofonisty zbyszka kalety, který exceloval přš. v lost time nebo již zmiňované, rytmicky extrémně náročné some skunk funk. jménodárce pavel pilch říkává, že má štestí na lidi, s kterými spolupracuje a popravdě, s tomášem lasotou, danielem bohmem, jirkou zabystrzanem, nebo právě zbyszkem kaletou bychom s radostí spolupracovali taky.

vesna

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda