ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: prokop, andršt, hrubý aneb framus five v parníku

michal prokop & framus five
[parník]
02.12.2006
v sobotu 02.12.2006 vystoupil v ostravském parníku michal prokop s "obnovenou" kapelou framus five. nabízíme reportáž fanouška- pamětníka.
vloženo: 08.12.2006
 

již při pohledu do publika v našlapaném parníku bylo poznat, že přišli zejména pamětníci dob, kdy michal prokop s framusem hrával. byli samozřejmě i mladí, ale těch bylo podstatně méně. koncert začal, aspoň pro mě famózně - hned jako první kolej yesterday, druhá byla blues o spolykaných slovech a třetí bitva o karlův most. všechno z desky kolej yesterday z roku 1984. takže začátek skvělý a celé publikum měl michal prokop michal prokoprázem na své straně. koncert potom pokračoval v podstatě všemi skladbami z letošní desky poprvé naposledy, která vyšla po dlouhých sedmnácti letech od poslední desky snad nám naše děti... na všech muzikantech bylo vidět, že si koncert užívají. zejména právě pamětníci starých framus five - michal prokop, luboš andršt a jan hrubý na podiu hýřili aktivitou a nápady.

improvizované "rozhovory" mezi kytarou luboše andršta a houslemi honzy hrubého byly fantastické a i michal prokop si evidentně koncertu užíval. snad je to vidět i na fotkách ve fotoreportu :-) po odehrání skladeb z nové desky se kapela jakýmsi pomyslným obloukem vrátila ke svým začátkům a zahráli si s chutí bluesové standarty boom boom a hoochie coochie man. jen ty dvě skladby hráli snad půl hodiny a bavili tím nejen publikum, ale myslím, že i sebe. jako poslední zazněla skladba z desky město er z roku 1971. názvem si nejsem jist, ale mohla by to být noc je můj den. takže shrnutí nakonec - zejména pro pamětníky 80. let, kteří znali framus tehdy, to musel být perfektní zážitek, ale spokojeni myslím byli i ti mladší, kteří třeba objevili framus až s poslední deskou "poprvé naposledy".

tolik pár postřehů mírně neobjektivního pamětníka, pro kterého byl framus vždy trochu srdeční záležitostí :-)

dudu
foto: dudu

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda