ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: letní filmová škola v uherském hradišti

letní filmová škola
[uherské hradiště]
23.07–31.07.2010
snažit se nějak objektivně letní filmovou školu je zhola nesmyslné a vlastně nemožné, filmovka je zkrátka srdeční záležitostí. není to jen festival filmu, na který člověk přijede s touhou shlédnout co nejvíce filmů a pak zmizet, lfš funguje na jiných principech – jde spíše o setkávání lidí, o atmosféru a o uherské hradiště samo.
vloženo: 06.08.2010
 

nelze hodnotit každý film, koncert či divadelní představení. tento maratón je tak vyčerpávající a náročný, že je třeba vybírat a dobře rozložit síly. proto vyberu jen důležité mezníky devíti denního programu.

w.w.w.

velké očekávání vzbudil úterní koncert pražského hip-hopového solitéra ondřeje anděry alias w.w.w. vevéčka mají za sebou dvě silné desky, hromadu skvělých textů které znají fanoušci zpaměti a přinejmenším status kultu. o podium se dělili s táborskou veenou. zhruba dvacetiminutový nálet této kytarovky poškodil urputný hlas zpěvačky, přesto navodili skvělou atmosféru. od půl desáté patřilo pódium už jen pomalým beatům a skvělým textům. line up byl vyváženě sestaven půl na půl z každé řadovky, ovšem zasloužený aplaus sklidily stálice z debutu jako karamel, drát či tramvaje. hodinový koncert nemohl dopadnout lépe, atmosférická show podpořená světelnými efekty a beatboxem nadchla všechny příznivce.

vosto5

středa přinesla divadlo. hostující soubor vosto5 není nováčkem v hradišti, měl již několikrát možnost pobavit zdejší publikum. na lfš předvedli dva kusy ze svého repertoáru, v úterý se vytasili s improvizovanou divočinou stand'artní kabaret a středu obohatili kusem zvaným teatromat. páteř hry byla vcelku triviální: o příběhu mladé dívky/herečky jedoucí za konkursem do velkého město potká spousta šlamastyk a na divácích bylo aby rozhodli, zda se má z těch nesnází dostat do ještě většího srabu či nikoliv. hra byla vtipná a úsečná, nezdržovala a jela podle pravidel úspěšných inscenací. po střechu přeplněný stan hltal jeden geg za druhým. mohutné vytleskávání herců po odvedeném výkonu mluvilo za vše.

béla tarr

ovšem co vévodilo zcela zásadně 36. ročníku lfš byly filmy uhrančivého bély tarra. je mnoho filmařů kteří dokáží zaujmout, pobavit, dojmout či nadchnout. ale béla tarr je pouze jeden – jedinečný a nepřekonatelný. letos byla k vidění jeho kompletní filmografie, od raných filmů až po loňský počin můž z londýna. vrcholem přehlídky byl jeho opus magnum satanské tango z roku 1994. sedmi a půl hodinová epopej o zmaru a přetěžkém osudu člověka zanechala v každém duševně zralém jedinci nesmazatelnou stopu. sedm hodin v kině je pro někoho možná příliš, ale v případě satanského tanga je to – řekněme – tak akorát. nepřehlušitelný zážitek!

letní filmová škola

spolehlivý servis festivalu ruku v ruce s dobrým počasím (tedy s výjimkou posledních dvou dnů) vytvořil skvělé podmínky pro hudebníky, divadelníky, filmaře a také pro účastníky. doprovodné výstavy a afterpárty skvěle tmelily čas potřebný pro oddech a nabrání sil. letošní ročník opět nabídl mimořádnou kolekci filmové klasiky, aktuálních filmů i monografií světoznámých a respektovaných tvůrců. filmová škola v uherském hradišti si stále drží sympatický titul jedinečné kulturní akce unás.

martin šenkypl
foto: jiří volejník

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: unleash the beast 2024
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda