ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: 11.11.11-11. špičaté výročí ovéček s downbelow a milion osm

11.11.11-11. špičaté výročí ovéček: downbelow, milion osm
[hudební bazar]
11.11.2011
uplynulo již 11 let od našeho zrození. chceme to s vámi v ostravském klubu hudební bazar oslavit. s vámi a kapelami downbelow a milion osm (což je skoro milion sedm).
vloženo: 02.11.2011
 

trocha nudné historie na úvod: někdy v roce 1999 vznikl v rámci jedněch "zaměstnaneckých" osobních www stránek na ostravské univerzitě malý web, na nemž byla snaha shromáždit na jednom místě programy všech ostravských hudebních klubů. na podzim roku 2000 pak byla zaregistrována doména ov-kluby.net. původně programový portál byl od počátku roku 2002 obohacen o reporty, fotoreporty a pozvánky. časem se také rozšiřoval rajón působnosti na současné tři moravské kraje, byť gró naší působnosti zůstává stále v ostravě. v řadách stálých, či jen občasných spolupracovníků (ať už píšících, či fotících) se již vystřídala pěkná řádka jmen.

flyer
flyer

11.11.11 sice není skutečným datem vzniku, za které už nějakou dobu počítáme nikoliv početí, ale zrod ov-klubů = registraci domény (která proběhla v září roku 00), ale kdy už jindy slavit 11. výročí, když ne v jedenáctkovém termínu? oslavit to s námi přijedou dvě kapely, které patří od počátku mezi srdcovky aktivních spolupracovníků (přinejmenším původního osazenstva).

frýdecko-místečtí downbelow jsou jednou z nich. slabost pro ně měla především dámská část osazenstva (ale nejen). kapelu v těch letech mnozí rádi přirovnávali k -123 min., ovšem od té doby se mnohé změnilo. na letos vydané debutové desce (no už bylo na čase - pozn. autora) prezentují styl poněkud jiný, jemuž se obvykle říká "indie rock". album roadside traveler sklidilo velmi příznivé kritiky. z vlastních zkušeností můžeme jeho nákup i návštěvu koncertu vřele doporučit. protože ale zatím není k dispozici žádný klip z této nové desky, budeme lákat na jeden ze staších kusů, který ale určitě zazní také (bez něj by je některé nepustily z pódia).

mnozí z nás měli také odjakživa slabost pro muziku a kapely, jejichž společným prvkem byl známý ostravský muzikant jirka bany tomášek. měli jsme rádi hot wassermann, srpen, rádi jsme vzpomínali na milion sedm nebo matyáš gali. když jsme před rokem uvažovali o oslavách kulatého desátého výročí, banyho jsme oslovili. tehdy to vypadalo docela nereálně a kvůli nedostatku času se nakonec ani oslava tak nějak neuskutečnila... letos ale příprava špičatého jedenáctého dopadla úspěšněji a bany se navíc v mezičase vrátil z prahy domů do ostravy, takže naše téměř ďábelské našeptávání bylo vyslyšeno. ti, kdo dodnes s melancholií vzpomínají na legendární milion sedm, se jistě těší, že zas po letech naživo uslyší své oblíbené songy, byť se pánové z důvodu nutných personálních změn rozhodli raději pro jednorázové pozměnění názvu na milion osm.

celá akce začne cca ve 20.00 a vstupné bude dobrovolné se symbolicky stanovenou dolní hranicí 11,- kč, $ nebo € (svůj vklad budou moci návštěvníci kdykoliv v průběhu akce ještě navršit - dle spokojenosti s koncerty).

děkujeme vám všem za dosavadní přízeň!

děkujeme za podporu partnerům::

blinky::

tomáš dudyn václavek

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

25.10.2019
>> guts pie earshot (de), cartouche (fr)
 
04.12.2019
>> deep purple (uk)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda