ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: 38. letní filmová škola uherské hradiště

letní filmová škola 2012
[uherské hradiště]
21.07.-28.07.2012
předposlední červencový víkend odstartuje v uherském hradišti letní filmová škola, letos s pořadovým číslem třicet osm. ve dnech od 21.07. do 28.07.2012 bude hradiště patřit bezmezně filmům, filmovým tvůrcům, producentům, hercům a především vášnivým divákům.
vloženo: 18.07.2012
 

jako i v minulých ročnících budou filmy tématicky seřazeny do bloků, podle tvůrců, témat či doby vzniku. neodmyslitelnou složkou lfš je i doprovodný program, sestávající z koncertů, divadelních improvizací, výstav a v neposlední řadě workshopů (letos například s českým dokumentárním fotografem karlem cudlínem).

flyer

hosté letošní filmové školy jsou vskutku exkluzivní, budou jimi matador španělského filmu carlos suara a maďarštví tvůrci istván szabó a benedek fliegauf. tyhle tři jména samozřejmě neuzavírají soupisku hostů, ale směle o nich můžeme říci že mají světový ohlas. u prvních dvou zmiňovaných tvůrců mluvíme již o klasicích, benedek fliegauf si svými nevšedními filmovými opusy jistě brzy najde cestu k filmové nesmrtelnosti. carlos saura, tvůrce takových děl jako je např. carmen, salomé či tango, bude skutečnou hvězdou světového významu, chce se říci žijící klasik světové kinematografie. filmová přehlídka bude dále zaměřena na současný ruský film a maďarskou kinematografii. tradičním festivalovým zpestřením budou půlnoční filmové projekce, u kterých po celodenním intelektuálním vypětí přichází odlehčení a katarze. tématem půlnočních filmů bude letos žánr blaxploitation, tedy žánr který svými motivy a typy hrdinů oslovoval mladé městské černošské publikum v 70. letech minulého století.

istván szabó

samostatnou kapitolou je hudební složka lfš, letos organizátoři sestavili soupisku ze samých ověřených a vděčných českých umělců a kapel. mimo kapel jako jsou midi lidi, dva, floex či traband, které může návštěvník vidět téměř na „každém rohu“, bude letos k vidění a slyšení i např. multižánrová divoženka iva bittová. bittová je vzácný host a každý její koncert je nevšední událostí, jak se ostatně o tom mohlo přesvědčit publikum jak u nás, tak např. v americe kde iva hojně koncertuje. naopak krnovští bratři orffové nekoncertují po státech ani nikde za hranicemi naší země, to ale neubírá na jejich exkluzivitě. jejich vesmírný folk si získal mnoho domácích posluchačů a jejich koncerty jsou žádostivě vyhlíženy měsíce dopředu. svou účast také přislíbila načeva, která bude pro velký úspěch toto léto vystupovat s tvorbou z desky nebe je rudý, jenž ji v devadesátých letech vynesla na vrchol zájmů kritiky i posluchačů.

závěrem je nutno podotknout, že letní filmová škola není jen v uvozovkách o filmech. je o setkávání, atmosféře města, o posedávání se sklenkou vína a o jakémsi vnitřním stavu. to musíme mít na paměti a respektovat to. svůj čas v hradišti může každý prožít po svém, špatný způsob neexistuje.

pakliže byste měli zájem se dozvědět cokoliv bližšího o letošním programu, cenách permanentek či o čemkoliv jiném, navštivte stránky www.lfs.cz. ubytování je jako vždy rozděleno do více míst, od vždy dostupných tělocvičen až po dosti žádané hotely nebo ubytovny.

blinky::

martin šenkypl
foto: promo

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda