ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[beseda]
[bunkr]
[lapač]
[no.4]
[suchý dok]
[tři opice]
[vesmír]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: majáles ostravské univerzity 2011

majáles ostravské univerzity 2011
[slezsko-ostravský hrad, marley]
27.04.2011
už je to tady, už je to tu. máchův oblíbený měsíc se blíží a s ním i majálesy. první ze dvou ostravských uspořádali studenti ostravské univerzity.
vloženo: 21.04.2011
 

rok se s rokem sešel a zas nastává ten čas, jenž muzikofilům odstartuje festivalovou sezónu a pro studenty je chvílí, kdy plnými doušky oslavují život - nastává čas majálesů. studenti ostravské univerzity si ten svůj májový svátek odbudou už tradičně netradičně v dubnu. doprovodný program probíhá už od samotného apríla a vše vyvrcholí ve středu 27.04.2011 průvodem masek a hlavním hudebním programem na dvou scénách v areálu slezskoostravského hradu a v klubu marley, kde se program protáhne až do brzkých ranních hodin.

flyer - kliknutím zvětši

tradiční průvod masek vyrazí z místa hromadného srocení - husova sadu - po 11. hodině a vydá se (v čele s kočárem, mažoretkami, herci a akrobaty) směrem k masarykovu náměstí a po krátké zastávce dál - na slezskoostravský hrad. tam bude korunován(a) král(ovna) majálesu. bezprostředně po korunovaci odstartuje hudební program - na hlavní scéně o půl druhé, na druhé ještě o čtvrthodinu dříve, scény v marleyi pak až ve 20.00.

hlavní hvězdou letošního programu jsou wohnouti. vzhledem k tomu, že se právě pilně pracuje na nové desce, která by se měla objevit v půli června, dá se očekávat, že si na vás pár nových kusů otestují. a když už jsme začali s výčtem hlavní scény odzadu, pokračujmež... the prague conspiracy po změnách nejen personálních navázala na the prague ska conspiracy - jen je tam víc kytar, víc prostoru pro vokalistku a trochu méně ska. jediným nepražským souborem scény je původem valmezská klasika - mňága a žďorp. po nedávném absolvování koncertu v klubu garage mohu zodpovědně prohlásit, že se je nač těšit, neb kapela je ve výtečné formě a dá se říct, že si užívá rozhledu ze svého druhého vrcholu.

odpolední pohodu jistě navodí vyklidněná hudba dua exčlenů kapely soutpaw republic of two - aktuálních držitelů žánrového anděla za rok 2010. do zajímavé početní situace se dostanou poprockoví eddie stoilow. poté, co před pár dny předskakovali na pražském koncertě kapele one republic, na ostravském majálesu budou hrát právě před republic of two... a reverzní výčet line-upu hlavní scény zakončíme těmi, kdo to celé rozjedou, rock'n'rollovou kapelou se snadno rozpoznatelným zvukem - sunflower caravan.

ovšem i druhá scéna, která dá prostor i regionálním seskupením, slibuje slibnou směsici osob, kapel a stylů. sami posuďte: xavier baumaxa, evolution dejavu, kofe-in, cimbálová muzika jagár, fiha, shockwave, tainted. skutečně zajímavý mišmaš... marley pak v časovém rozpětí 20.00-05.00 nabídne na dvou scénách (marley electro&nu-disco&breaxzkin malebo dnb stage) výživné pásmo tanečních rytmů.

přesné line-upy jednotlivých scén (včetně odkazů na weby kapel) najdete tradičně na oficiálních stránkách majálesu. vstup letos není (snad) poprvé zdarma, ale činí přijatelných předprodejních 70 a na místě 90 korun českých.

blink::

tomáš dudyn václavek

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda