ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[beach]
[centrum]
[gogo club]
[hawaii]
[jazz club]
[my-rocket]
[na pacalůvce]
[remix]
[stolárna]
[stružník]
[vampermon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: garage & tony ducháček + prouza v ostravě

garage & tony ducháček, prouza
[radniční restaurace, ostrava]
16.06.2011
na zahrádce radniční restaurace v ostravských komenského sadech za novou radnicí, proběhne dvojkoncert legendárních kapel. vystoupí zde garage & tony ducháček a prouza.
vloženo: 06.06.2011
 

skupinu garáž založili na podzim 1980 v hospodě u dvou koček zpěvák karel habal a jeho kamarád, baskytarista ivo pospíšil. kapela začala zkoušet v garáži v nebušicích a odtud pochází také její název - garáž. na začátku roku 1982 začíná skupině psát písničky i plastic mejla hlavsa. posléze se objevuje na prvním koncertě (zatím jen jako host) i pozdější frontman tony ducháček. takto pomalu vzniká druhé období skupiny, které trvá dodnes, již pod hlavičkou garage.

tony ducháček (garage)

po revoluci 1989 zažila garage jakýsi vchol své kariéry. kapela rozsáhle vystupovala a cestovala po čechách a západní evropě a v červnu 1991 koncertovala v newyorském central parku v průběhu festivalu summer stage. s písní berlin, vyhrála v hitparádě radia france international cenu za nejlepší zahraniční píseň (1993) a následně byla pozvána na festival do cannes a byla prezentována mtv europe. v témže roce také předskakovala na koncertě iggyho popa v praze. po revoluci vydala garage řádku alb. první na vinylu, další již na na cd. poslední album nese název black! a vyšlo v roce 2009.

frýdecko-místecká kapela prouza má za sebou také dvě historická období, poznamenaná personálními obměnami. poprvé vystoupila 17. listopadu 1989 v ostravě a díky aktivnímu koncertování si během krátké doby vytvořila širokou posluchačskou základnu. již v roce 1990 ji vychází první lp deska v otrhaném domě, kterou doprovází v české televizi úspěšný klip na venku, jehož autorem je filmový režisér david ondříček. skupina realizuje celorepublikové turné a spolu s jesenickými priessnitz vytváří neopakovatelný klubový tandem, který přivádí svými výkony v úžas nejednoho kritika a roztancovává davy fanoušků.

prouza

po dvouletém koncertování přichází na řadu druhá lp deska ve dne v noci, doprovázená dalšími videoklipy davida ondříčka krok před tebou a ve dne v noci. pro čt je rovněž natočen videoklip k písni čelem vzad. po delší pauze se pak kapela vrátila v pozměněné sestavě a bez tehdejšího frontmana tomáše hampela zpět na koncertní podia a od léta 2002 jí bylo možno opět spatřit na podiích nejednoho festivalu. v roce 2007 vyšlo kapele třetí album v tichosti. letos prouza omezila živé hraní, protože pracuje na nové, tentokrát již čtvrté, desce...

začátek koncertu je naplánován na 18.30. den poté můžeme ještě garage s tonym ducháčkem vidět v opavském klubu art.

blinky::

trembi
foto: josef vostárek, lukáš horký

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda