ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[beach]
[centrum]
[gogo club]
[hawaii]
[jazz club]
[my-rocket]
[na pacalůvce]
[remix]
[stolárna]
[stružník]
[vampermon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: 38. letní filmová škola uherské hradiště

letní filmová škola 2012
[uherské hradiště]
21.07.-28.07.2012
předposlední červencový víkend odstartuje v uherském hradišti letní filmová škola, letos s pořadovým číslem třicet osm. ve dnech od 21.07. do 28.07.2012 bude hradiště patřit bezmezně filmům, filmovým tvůrcům, producentům, hercům a především vášnivým divákům.
vloženo: 18.07.2012
 

jako i v minulých ročnících budou filmy tématicky seřazeny do bloků, podle tvůrců, témat či doby vzniku. neodmyslitelnou složkou lfš je i doprovodný program, sestávající z koncertů, divadelních improvizací, výstav a v neposlední řadě workshopů (letos například s českým dokumentárním fotografem karlem cudlínem).

flyer

hosté letošní filmové školy jsou vskutku exkluzivní, budou jimi matador španělského filmu carlos suara a maďarštví tvůrci istván szabó a benedek fliegauf. tyhle tři jména samozřejmě neuzavírají soupisku hostů, ale směle o nich můžeme říci že mají světový ohlas. u prvních dvou zmiňovaných tvůrců mluvíme již o klasicích, benedek fliegauf si svými nevšedními filmovými opusy jistě brzy najde cestu k filmové nesmrtelnosti. carlos saura, tvůrce takových děl jako je např. carmen, salomé či tango, bude skutečnou hvězdou světového významu, chce se říci žijící klasik světové kinematografie. filmová přehlídka bude dále zaměřena na současný ruský film a maďarskou kinematografii. tradičním festivalovým zpestřením budou půlnoční filmové projekce, u kterých po celodenním intelektuálním vypětí přichází odlehčení a katarze. tématem půlnočních filmů bude letos žánr blaxploitation, tedy žánr který svými motivy a typy hrdinů oslovoval mladé městské černošské publikum v 70. letech minulého století.

istván szabó

samostatnou kapitolou je hudební složka lfš, letos organizátoři sestavili soupisku ze samých ověřených a vděčných českých umělců a kapel. mimo kapel jako jsou midi lidi, dva, floex či traband, které může návštěvník vidět téměř na „každém rohu“, bude letos k vidění a slyšení i např. multižánrová divoženka iva bittová. bittová je vzácný host a každý její koncert je nevšední událostí, jak se ostatně o tom mohlo přesvědčit publikum jak u nás, tak např. v americe kde iva hojně koncertuje. naopak krnovští bratři orffové nekoncertují po státech ani nikde za hranicemi naší země, to ale neubírá na jejich exkluzivitě. jejich vesmírný folk si získal mnoho domácích posluchačů a jejich koncerty jsou žádostivě vyhlíženy měsíce dopředu. svou účast také přislíbila načeva, která bude pro velký úspěch toto léto vystupovat s tvorbou z desky nebe je rudý, jenž ji v devadesátých letech vynesla na vrchol zájmů kritiky i posluchačů.

závěrem je nutno podotknout, že letní filmová škola není jen v uvozovkách o filmech. je o setkávání, atmosféře města, o posedávání se sklenkou vína a o jakémsi vnitřním stavu. to musíme mít na paměti a respektovat to. svůj čas v hradišti může každý prožít po svém, špatný způsob neexistuje.

pakliže byste měli zájem se dozvědět cokoliv bližšího o letošním programu, cenách permanentek či o čemkoliv jiném, navštivte stránky www.lfs.cz. ubytování je jako vždy rozděleno do více míst, od vždy dostupných tělocvičen až po dosti žádané hotely nebo ubytovny.

blinky::

martin šenkypl
foto: promo

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda