ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[h-club]
[k club]
[kotelna]
[music machine]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: nalaďte se při echu blues alive na podzimní bluesový svátek

echo blues alive
[dk šumperk]
12.03.2010
blues si můžete užívat celý rok! pokud si chcete zkrátit čekání na již patnáctý ročník velkého podzimního festivalu blues alive, zastavte se v šumperském domě kultury. proběhne zde již sedmý ročník festivalu echo blues alive.
vloženo: 05.03.2010
 

"i tento mladší bratříček největší domácí bluesové akce se snaží udržet si její základní dramaturgickou myšlenku, jíž je snaha o co největší stylovou, výrazovou rozmanitost a nelpění na uzavřených zásadách bluesového žánru," říká ředitel blues alive vladimír rybička.

po mimořádném úspěchu "výsadku chicagského blues" na loňském ročníku blues alive se dramaturgie echa rozhodla opět z této scény vylovit další perlu. hlavní hvězdou festivalu bude totiž zpěvačka deitra farr, jedna z nejuznávanějších zpěvaček současné scény chicagského blues, vysoce oceňovaná nejen v prestižních výročních anketách v zámoří (w. c. handy awards, living blues critics awards), ale i v evropě. svou kariéru zahájila už v 70. letech a podílela se na nahrávání dvou desítek alb. nezanedbatelnou perličkou je fakt, že se kromě zpěvu věnuje také žurnalistice, kterou vystudovala na vysoké škole. deitru farr doprovodí v praze žijící chicagský kytarista rene trossman se svým rozšířeným bandem, v němž nechybí ani dechová sekce.

deitra farr

další účinkující letošního echa pravidelní návštěvníci šumperských bluesových svátků dobře znají. australský hráč na resofonickou kytaru gwyn ashton slavil velký úspěch v hlavním programu blues alive před dvěma lety, rakouští the roosevelt houserockers zaujali svým syrovým "pouličním" soundem nejen porotu loňské vyhledávací soutěže blues aperitiv, ale také stovky návštěvníků blues alive, které vítali ve foyer a loučili se s nimi v úloze "home bandu" při jednom ze závěrečných jam sessionů. silnou slovenskou scénu bude tentokrát reprezentovat skupina bonzo & the resonators, ve které kromě frontmana, jímž je bluesová legenda peter bonzo radványi, hrají také další dva fenomenální hráči, kytarista ivan tomovič (bluesweiser) a hráč na foukací harmoniku erich boboš procházka. jediným, ale o to vítanějším zástupcem české scény, bude "power duo" abigail ybarra, skupina, která byla nejen bezesporu největším objevem loňského ročníku blues alive, ale jistě i jedním z největších překvapení patnáctileté historie tohoto festivalu – její vystoupení mnozí návštěvníci dodnes hodnotí v superlativech.

"každý z pěti účinkujících, kteří se na pódiu objeví, hraje vlastně jinou hudbu – a přesto mají společné kořeny a rozhodně není vyloučeno, že se nakonec všichni sejdou, tak jak to je na šumperských bluesových akcích už zavedeným pravidlem, po skončení řádného programu na společném jam sessionu," uzavírá vladimír rybička.

festival blues alive, který je největší středoevropskou přehlídkou hudby tohoto žánru, oslaví letos na podzim patnáctý ročník. v jeho historii na něm vystoupily takové hvězdy jako james cotton, joe louis walker, bob margolin, hubert sumlin, toni lynn washington, chris thomas king či holmes brothers.

zároveň v současné době probíhá přihlašování do soutěže blues aperitiv určené bluesovým kapelám z česka i jiných evropských zemí. dva vítězné soubory dostanou příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer domu kultury na podzim při blues alive. šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. tato kapela rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hostincích. uzávěrka přihlášek je do 10.04.2010.

blink::

 • echo blues alive:: www.bluesalive.cz/Echo.html

  organizátoři
  foto: promo

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda