ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
kopřivnické kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[el diablo]
[nord]
[papaya]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: freemusic tour - otk, lu a další

freemusic tour
[nora]
04.03.2005
pod hlavičkou spřáteleného hudebního serveru freemusic.cz vyráží na společné megatour kapely otk a lu se svými přáteli a hosty. v našem regionu se tento cirk zastaví v pátek v kopřivnické noře.
vloženo: 28.02.2005
 

freemusic tour: lu + otk

01.03.2005, tábor - mc orion
02.03.2005, praha - 007 strahov / + c (com-post rock)
03.03.2005, brno - faval / + c (com-post rock)
04.03.2005, kopřivnice - nora / + pavilon m2 (indie rock), c (com-post rock)
05.03.2005, pardubice - divadlo 29 / selfbrush (lo-fi folk)

lu

lu
v roce 2002 se kytarista zbyněk machetanz rozhoduje, že dá naplno průchod svým skladatelským a zpěváckým ambicím. šuplík má plný nápadů, oslovuje tedy basáka martina vašicu, kytaristu martina pýchu, bubeníka hynka kováře a dohromady v příborské zkušebně nahrávají album, které zakrátko vydávají na labelu piper records. takto nenápadně, stranou mediální pozornosti, vzniká jedna z nejzajímavějších tuzemských desek poslední doby, která mimo jiné potvrzuje slova o renesanci kytarové hudby (i) u nás. lu bývají přirovnáváni například k pearl jam, blond redhead, sonic youth, codeine, deus a dalším, jisté však je, že jejich hudební výraz založený na proplétajících se kytarách a výrazném zpěvu je zcela osobitý. ačkoliv toho lu kvůli časové zaneprázdněnosti zatím naživo moc neodehráli, mají už za sebou mj. úspěšné vystoupení před enon v kopřivnickém klubu nora, vítězství na malé alternativě 2004 nebo nedávný koncert v paláci akropolis před kamerami české televize (paskvil).
více informací: www.piperrecords.cz

mp3:
picture (lu - s/t)
comecloser (lu - s/t)

otk

otk
skupina, která za svou 16ti letou historii prošla vývojem od rockové alternativy počátku 90. let přes hardcorovo-noisové běsnění konce 90tých až k osobitému a progresivnímu výkladu termínu post-rock let posledních. aktuální albový počin sona a kuva definitivně potvrdil jejich výsadní postavení v tomto žánru v česku. do detailu promyšlené a těžko zařaditelné pronikání žánrovým spektrem s dobrodružným blouděním prostorem ambientních ploch a ruchů navrch roubované precizně zvládnutým kytarovým zvukem sklidilo nadšené ohlasy jak hudebních fajnšmekrů, tak kritiky, která v recenzích nešetřila superlativy, hvězdičkami a věštěním velké budoucnosti. jásající kritika kapelu také poctila oceněním akademie populární hudby a v minulém roce otk dostávájí anděla za alternativní počin roku 2003. na podzim letošního roku skupina plánuje vydání ep s názvem nádoba na maso.
více informací: www.noise.cz/otk

mp3:
mám svoji zemi rád (otk - sona a kuva)
šnek (otk - sona a kuva)
klan (otk - kot)

c

c
c vznikli v roce 1999 v táboře jako projekt tří členů kapely waawe. jejich hudba je čistě instrumentální a čerpá jak z kytarového post hard core tak i například dubu, noise i elektronické muziky. v roce 2001 vydali debutové sedmiskladbové ípíčko dep, na podzim vyráží společně s deverovou chybou na měsíční turné po evropě a za klávesami jen zprvu zaskakující tomáš cílek se stává regulérním čtvrtým členem kapely. nové album universum vychází o dva roky později, v dubnu a říjnu 2004 c absolvují další dvě evropská turné. letos připravují skladby pro nové album, v červnu vyrazí opět na revizi klubů starého kontinentu a na podzim plánují vyrazit na svoji první šňůru za atlanský oceán.
více informací: www.freedimension.cz

mp3:
c - universum
stopped the clock (c - dep)
stryctly rhythm (c - dep)

selfbrush

selfbrush
projekt selfbrush, který má na svém kontě čerstvý debut "ghost of a handshake" (good day records 2004), vznikl v rukou osobitého písničkáře vaška havelky a nadaného muzikanta maťa mišíka. toto doma natočené album, vyznačující se láskou k dřevním, syrovým kytarám, syntetickým zvukům let sedmdesátých a vůbec lo-fi scéně, se nese v poklidných vodách folku, indie rocku, alternativního country a někdy až ambientních sfér. vašek havelka působí na pražské scéně přes 3 roky a jako své vzory uvádí (smog), wilco, becka, toma waitse, sonic youth, sparklehorse, devendry banharta nebo marka lanegana. kromě svých sólových vystoupení a ve stejnojmeném triu v současné době také spolupracuje s v praze žijícím americkým písničkářem king vitaminem a post rockovou formací some other place z maršova u tábora.
více informací: www.selfbrush.com

mp3:
clouds are her bed (selfbrush live)
flesh the trash (selfbrush live)
electric smog (selfbrush live)
sympathy for the raspberry (selfbrush live)
the fall (selfbrush live)

pavilon m2

pavilon m2
v případě královehradeckého kvartetu pavilon m2 je stejně jako u lu zaděláno na pěkný objev. vynalézavé a do detailu promyšlené bicí, yorkovsky afektovaný vokál mířící až do závratných výšin a především vyzrálá práce s kytarovým zvukem v nejlepší tradici shoegazerských melancholiků z britských ostrovů i indierockových hrdinů zámořské scény. přesně tak se pm2 představují na svém vlastním nákladem vydaném ep aquarius, na přelomu listopadu a prosince natáčeli u ondřeje ježka svůj debut, který by měl během vyjít během jara.
více informací, mp3: www.pm2.wz.cz

vice info: oves@centrum.cz

flyer


foto: dudyn & weby kapel

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.08.2020
>> 31. valašské folkrockování
 
22.08.2020
>> festival paseka 2020
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda