ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
kopřivnické kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[el diablo]
[nord]
[papaya]
 
nekluby ::

 
report 

tisková zpráva:: freemusic tour no.2

freemusic tour no.2
[nora]
23.09.2005
už podruhé připravil hudební server freemusic.cz krátké turné po tuzemských klubech, které má upozornit na talentované nebo médii přehlížené kapely domácí nezávislé scény. po poměrně úspěšné jarní premiéře tentokrát na turné vyrazí ústečtí houpací koně, personálně zpříznění bez peří z mostu a talentovaní pavilon m2 z hradce králové.
vloženo: 15.09.2005
 

freemusic tour no.2 :: houpací koně, bez peří, pavilon m2


15.09.2005 plzeň - divadlo pod lampou / houpací koně, bez peří, pavilon m2
19.09.2005 ústí nad labem - circus / bez peří, pavilon m2
20.09.2005 praha - 007 strahov / houpací koně, bez peří, pavilon m2
21.09.2005 brno - fléda / houpací koně, bez peří, pavilon m2, swordfishtrombones
22.09.2005 pardubice - žlutý pes / houpací koně, bez peří, pavilon m2, lilac
23.09.2005 kopřivnice - nora / houpací koně, bez peří, pavilon m2

houpací koně

houpací koně
jedna ze služebně nejstarších kytarových trvalek z české kotliny, ústečtí houpací koně, se na jaře letošního roku opět připomněla novým albem, pojmenovaným haiku. desetiskladbová novinka, stejně jako v případě předešlé řadovky písně z bistra ocejchovaná erbem lounského labelu guerilla records, zachycuje houpací koně v jejich nejenergičtější a nejsyrovější podobě, totiž na klubovém pódiu. na živé nahrávce, která vznikla loni v říjnu v ústeckém národním domě pod dohledem respektovaného zvukového inženýra ondřeje ježka, představuje kvartet autentickou podobu svého dospělého rockového písničkářství, vypěstovaného z inspirací syrovou kytarovou hudbou, představovanou jmény jako sonic youth, deus, pixies nebo joy division. za necelých patnáct let své existence kapela odehrála více než čtyři stovky koncertů a natočila čtyři alba. v listopadu se chystá opět do studia, aby dala vzniknou nové řadové desce, která by měla objevit v únoru příštího roku, doprovázená několika koncerty v rozšířené sestavě u příležitosti 15 let skupiny.
více informací: www.houpacikone.cz
mp3: diskografie

bez peří

bez peří
mostecká kapela bez peří vzniká jako původně tříčlenný projekt zpěváka a baskytaristy davida pomahače. první koncert odehrávájí až na podzim následujícího roku, od té doby však frekvence vystoupení začíná prudce stoupat a kromě českých klubů se bp objevují i v německu. v listopadu 1998 nahrávají album jablečné pyré, které vychází v květnu 1999 u indies records. díky hojnému společnému koncertování s houpacími koni dochází k velmi úzkému personálnímu propojení obou kapel. vznikající nový materiál je později za producentského dohledu jana čechtického natočen a na podzim 2003 vychází album pojmenované noční vidění na značce guerilla records. díky kombinaci chytlavých písniček a ostřejších kytarových ploch si za něj bez peří vysluhují nálepku noise pop. v současné době kapela připravuje nové písničky, které by ráda na jaře příštího roku opět zachytila na novém albu.
více informací: www.bpnoise.net
mp3: mp3 na webu musicserver.cz


pavilon m2

pavilon m2
o královehradeckých pavilon m2 se začalo mluvit kolem poloviny roku 2004. neodfláknutými koncerty si naklonili slušný počet fanoušků, kteří si mezi sebou řekli už o jejich prvním demu "aquarius". netrvalo dlouho a na světě je parádní albový debut safety about your glass face, nahraný u ondřeje ježka a vydaný u táborských free dimension (c, some other place, deverova chyba). pm2, ovlivnění kytarovou psychedelií, emocorem i jazzem a pozoruhodně nezasažení mindráky českých kapel, patří mezi největší objevy tuzemské nezávislé scény posledního roku.
více informací: www.pavilonm2.com
mp3: mp3 na webu freedimension.cz

organizátoři & trembi
foto: promo

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.08.2020
>> 31. valašské folkrockování
 
22.08.2020
>> festival paseka 2020
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda