ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: kdyby tisíc klarinetů

floex
[boomerang]
14.09.2002
s velikánským zpožděním (přebytek práce) vám přinášíme report z údajně na dlouho posledního koncertu loňského objevu floexe a přátel.
vloženo: 26.09.2002
 

tenhle pohodový večer zboural hned několik pravidel, předsudků, klišé a starých pravd najednou:
bubeník [1] v boomerangu se o víkendu nekonají koncerty; [2] taneční muzika je dobrá jen k tancování; [3] kdo nic nedělá, nemůže se unavit.
ad 1] ten den byla sobota a floexí band byl živej až až! ad 2] tomuhle už stejně nikdo nevěří i díky profláknutým hvězdám typu moby... ad 3] já se ten den skoro výhradně flákal a stejně jsem do boomerangu přicházel utahanej jako slůně (naštěstí mě z toho ti čtyři dobrodinci vytáhli).

viděl jsem předtím tuhle partičku srocenou kolem vůdčí osobnosti tomáše dvořáka vulgo floexe vlastně jen jednou... no - vůdčí... on je to totiž takový skromný, až stydlivý týpek... ovšem "osobnost" to určitě je! nicméně netrhejme zbyteně vlákna myšlenek: to poprvé bylo rovněž v boomerangu u příležitosti festivalu colours.

vokál

tehdy byl klub našlapán až po strop, dusno jak v ďáblově nejtemnějším zákoutí. tentokráte byl vzduch mnohem dýchatelnější, klimatizace by však stejně potřebovala generálku (netopýry je třeba vystěhovat do z.o.o.), což ovšem platí pro mnohem více klubů. posluchačů bylo - pochopitelně - o něco míň, ale i tak tu bylo velice slušně plno!
floex diváctvo, jak je již nedobrým zvykem (alespoň v ostravě), bylo zpočátku zdrženlivé, přestože většina předem věděla, do čeho jde. jak se tak postupně osmělovalo, ztrácelo zábrany a na konci celého představení již vesele skotačilo před pódiem. a nejen to... některé floexí kusy totiž přímo vybízejí ke klidnému poslechu, k oddání se melodii, náladě, všeprostupující pohodě. bylo příjemné jen se tak pohodlně usadit, zavřít oči a fantazií se nechat přenést někam úplně do pryč (naposledy mě takhle na malý trip vzalá ostravská kapelka srpen). jednoduše: každý si to užíval po svém...

když grupa odehrála vše ze své jediné a vynikající desky "pocustone", chtěla koncert ukončit. publikum ale bylo rezolutně proti a vyvolalo hudebníky zpět hned několikrát. došlo tedy dokonce i na nějaký ten remix a opakovačky nejoblíbenějších kousků, tedy i na - dle mého skromného přesvědčení - absolutní pecku "phi_log".

basák a zpěvačka

kombinace samplů a živých nástrojů v čele s klarinetem je právě v této skladbě snad nejzdařilejší. sobotní noc jsme si nenechali zkazit ani vzkazem soudruha joba, reprodukovaný ústy zpěvačky ridiny,že si band dává 2 až 3-letou pauzu, takže boomerang byl údajně na čas jejich poslední koncertní štací.

blink:

 • floex:: www.e-mental.com/floex

  dudyn
  foto: dudyn

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda