ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: nervy v kýblu (s novým j.a.r.em)

j.a.r.
[fabric, kd sídia, novesta]
03., 16. a 18.10.2002
roman holý, michael viktořík, oto klempíř, dan bárta i všichni ostatní jaři vystoupí ve třech krajských městech námi sledovaného regionu, aby představili svou zbrusu novou desku "nervák".
vloženo: 30.09.2002
 

a je to tu! jaři mají novou desku! teda každopádně brzy mít budou... kolem data vypuštění je zatím opar jako kolem rákosníčkova brčálníku... nebo už se to ví? co už je ale jisté, že v rámci její propagace se rozjíždí turné, které čítá třináct zastávek, z čehož jedna je na slovensku (blava) a tři v krajích poctěných naším servisem (přímo v krajských městech: ostrava, olomouc a zlín). start: děčín 01.10.2002, cíl: praha (lucerna) 17.11.2002.

kapela, označovaná ve svých počátcích za první (či jednu z prvních) českou rap-kapelu (potažmo hip-hopovou), si to ale záhy namířila směr: funky (ale rap-li jsou to pořád!). a v tom jsou fakt dobří! příchodem dana bárty (host mein kampfunku se na následující fošně homo fonkianz v roce 1999 už představil jako plnoprávný člen) kapela získala další rozměr. do té doby to byla jen banda ztřeštěných šílenců (v nejlepším slova smyslu). danův vokál přinesl kapele krom jakéhosi "uměleckého nádechu" také vážnost v očích kritiků i veřejnosti - tohle už není jen sranda a blbnutí, ale kus pořádné muziky! písničky dostaly formu a řád. netvrdím, že to byla zásluha mistra bárty, ale je tu časová souslednost - prostě v tu chvíli asi pánové dostali rozum, dospěli, začali to všechno brát vážně (aspoň trochu) nebo co já vím, co se jim stalo... v každém případě jim tento hudební úraz pomohl.
aby nenastala mejlka: věci jako we´ve got no money, cover špinavýho džobu kaťáků, tak tady to m.a.s.h., studna, maksimig a další, to byly - bezesporu - perly a věci plné dobrých nápadů, ale desky moc nedržely pohromadě. h.f byla ve své podstatě první j.a.r.ní "dospělá deska". vše do sebe konečně zapadalo.

od nerváku (tak se totiž nová deska jmenuje) se dá zase čekat o něco novější pohled na věc. jak se praví na jejich oficiálním webu:
"ostré riffy kytar, tvrdé drajvy bubnů, štěky dechů, pevná basová linka a nový vokální projev tvoří harmonicky plastickou nahrávku, která příznivce kapely jistě potěší a pro ostatní posluchače bude nečekaným překvapením."
faktem také zůstává, že se tu smývá rozdíl mezi zpěváky a rapery a občas se role překvapivě vymění. rapující bárta - fíííha! drtivou většinu muziky vymyslel muž s největším účesem - roman holý, o textařství se oto klempíř podělil s michaelem viktoříkem a danem bártou. no to bude nervák..!

koncerty v našem dosahu:

03.10.2002 [fabric - ostrava]
16.10.2002 [kd sídia - olomouc]
18.10.2002 [novesta - zlín]

blink:

 • j.a.r.:: www.rap.cz

  dudyn

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  nejčtenější 

  >> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
   
  >> fotoreport:: norbert žije v barráku
   
  >> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
   
  >> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
   
  >> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
   
  >> fotoreport:: cody jasper v kupe
   
  >> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
   
  >> fotoreport:: empty pipen v andělském mlýně
   
  >> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
   
  >> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
   

   
  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda