ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 Soutěž amatérských hudebníků Líheň přijímá přihlášky
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: swordfishtrombones + jack jumper v boomerangu (2 v 1)

swordfishtrombones, jack jumper
[boomerang]
20.01.2005
s týdenním zpožděním přinášíme dvojreport koncertu brňáků swordfishtrombones a místních jack jumper v ostravském klubu boomerang.
vloženo: 27.01.2005
 

upřímně, od těchhle dvou koncertů (a fakt ani nevím proč) jsem toho zase až tak moc nečekala. vlastně, nečekala jsem skoro nic, že. takže už to mohlo být jen a jen lepší - a taky že bylo. za prvé, příjemně mě překvapilo, že jako první vystoupili swordfishtrombones. těšila jsem se na ně přece jenom kapenku víc. navíc se mi strašně zamlouvalo, jak se miloš na pódijku jenom tak pohoupával ze strany na stranu (tedy, zepředu dozadu) s mikrofonem v jedné a cigaretkou v druhé ruce. to v sobě mělo vyloženě žoviální kouzlo, navíc kouzlo opředené velmi zvučným a kvalitním hlasem. taky musím (a vlastně docela chtě) uznat, že kapela měla ten večer celkově vzato dost dobře sehráno. sice, pustit si sft doma, možná bych je od dalších podobných záležitostí bez přátelské nápovědy nepoznala, ale na koncertě to prostě zase tak o ničem nebylo. mají to tak hezky vizuálně vyladěné. mírní, sympatičtí s tím, že kdyby to bylo potřeba, možná by byli schopni i nějaké té prudší (re)akce. každopádně, jenom co se muzikantské uvěřitelnosti nebo upřímnosti projevu týče, mají tihle kluci našlápnuto víc než dobře. jasně, rychle možná ne, ale správně a neotřele rozhodně.

jack jumper jsou z ostravy, že jo. to ještě vím. osobně pro mě ničím nevybočují tzn. bůhví jak nenadchnou, ale ani neurazí. to jsem taky ještě zaregistrovala. prostě to byly koncerty, co mě trumfly v tom, že za něco stály a že se to dobře vážně poslouchalo. jenže to je taky bohužel všecko. v tomhle ale určitě nejsou jediní. vlastně si myslím, že takhle funguje osmdesát procent jakýchkoliv regionálních souputníku. ne teda jenom v našem černouhelném regionu, ale prostě kdekoliv, když kapela není zrovna aspoň v jistém klubově-zapadlém celoplošném měřítku trošku známá. jack jumper ani swordfishtrombones prostě nejsou v nejmenším slova smyslu špatné kapely. něco umí, jak by ne. hezky jim to zpívá. ale rozeznejte takovejchhle deset kapel od sebe.

ludva

tak když už dneska máme tu seanci pravdy, tak i já se přidám. se swordfishtrombones jsem dosud byl seznámen jen prostřednictvím novinových řádků, takže jsem o nich pouze tisíckrát četl jako o "českých tindersticks", ale písničku jsem neznal žádnou. a podobně jako 95% sebevrahů na nuselkém mostě tak i já pouze vyhrožuji, jak moc se mi líbí ty melancholicko-depresivní kapely, ale kdybych si měl pustit toma waitse, tak raději přelezu zpátky přes zábradlí. na koncert jsem tedy šel absolutně nepoznamenán a v domnění, že nejdříve vystoupí předkapela jack jumper. takže když se na pódiu vyšvihl zpěvák v tatínkově svetru ala 60.léta, lehce pokuřoval a s angličtinou se silným českým přízvukem prozpěvoval posmutnělé písně, řekl jsem si, že ti předskokani asi pojedou na stejné vlnce. zaujala mě výrazná basa, ale už po čtvrté písni jsem začal trpět syndromem hodnocení předkapel - začátek mě příjemně naladil, ale pak už mě to s přibývajícím časem začalo trošku nudit. a kapela hrála dál a dál a já se začal nervózně dívat na hodinky, že už teda hrají na zahřívače publika nějak dlouho. asi v polovině koncertu mi to došlo - už od začátku se dívám na hlavní hvězdy večera...

jack jumper se představili v roli zakapely. již delší dobu skuhrám (soukromě i veřejně) na všechny strany, jak v čechách a na moravě prošuměl bez povšimnutí comeback garážového retro rocku. takže zákonitě bych měl být z jack jumper a jejich the "údernického" stylu unesen. ale nějak nejsem... chlapci to mají pořádně nastudované - hutný zvuk, kožené bundy i ten zpěv občas připomínal, jako by na pódiu stál julian casablancas. to podstatné ale chybí - silné melodie. takže si zatím stále raději poslechnu v originále o tom, že newyorští policisté nejsou zrovna moc chytří, což je více uvěřitelné, než písničky o cia z ostravských úst.

strictly.blue

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

28.12.2019
>> limetall, bad joker's cream, public relations
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda