ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

aktuálně:: vesniny postřehy 2

další nepravidelný set z dílny nadšené vesny, plný pozvánek, upozornění a zimy.
vloženo: 08.02.2006
 

zima je letos obzvláště krutá a třeskutá. v -60°c se cestuje dost špatně a na domácí půdě začátkem roku skoro nic. zatímco 2. polovina roku je tradičně až nebezpečně nabitá akcemi všeho druhu, v lednu strádáme. když tedy nepočítám pár vlašťovek, které zimu nedělaj'. i'm not really optimistic. nicméně kdyby ne kvantitativně, aspoň kvalitou bude únor o sto procent lepší. mrkněte na to:

tak třeba takový valentýn. někdo dá přednost hrdličkování ve dvou, u svíček, a bude trávit večer zamilovaný zas až po uši (vlastně bych taky ráda), ale pro nás ostatní je tu poměrně útěšná možnost - třeba se zkoušet zamilovat do výtečných t4 se svérázným dragounem za klavírem a v čele - tato již legendární rocková čtyřka zase jednou trošku provětrá stařičký havířovský jazzclub od 20.00. a tím si vlastně ušetříte 15. pro něco jiného - teda pokud je nestihnete v havířově, postvalentýnsky vám ještě zařádí v parníku, příp. 17. v jeseníku - ale mnozí se spíš vydají do domu kultury.

vladimír 'guma' kulhánek (t4)

pokud jsem totiž zmínila únorovou kvalitu, neměla jsem namysli nikoho menšího než lorda bishopa. ten by si sice zasloužil sáhodlouhou pozvánku extra (tady je... pozn. trembiho), ne jen takhle kurzoricky heslovitě jmenovat, ale (omlouvám se) času není na zbyt: známe ho jako newyorského guru, velkého sexy funky rockera, fenomenálního kytaristu a všeuměla. hm, uvidíme, co dokáže. 15.02. od 20.00. (následující dva dny vystoupí ještě ve frýdecko-místeckém stounu a jablunkovském rock café southcock - pozn. trembiho)

a když jsme u velikánů a v domě kultury, nemůžu nezmínit v ostravě premiérově boban markovič orkestra. na živo jsem je ještě neviděla, ale z toho, co jsem o nich slyšela, vám ráda vyberu to podstatné: nezapomenutelní, strhující, výjimeční, atd. jistě, to asi není kombinace, kterou byste ode mě nečekali, ale z mé hlavy to tentokráte není. balkánci, tím tuplem, když je jich dvanáct, to je vždycky peklo. jednoduše stačí ten titulek - "nejlepší srbská dechovka". vzpomeňte jen na muziku z filmů černá kočka, bílý kocour, arizona dream, nebo geniální úvodní "hello america" z horem pádem. to všechno mají na svědomí oni.

a do třetice: scott kinsey - keyboards, scott henderson - guitar, matthew garrison - el. bass, gary novak - bicí. dobré, že? dokonce i v takovém světa ještě neznalém jehněti to vzbuzuje respekt. použiju, s dovolením, slova samotného borise urbánka: "neměli byste tam chybět!" garyho novaka označuje za jednoho z nejlepších bubeníku na světě, kinseyho a hendersona si můžete představit v podobně velikášských světlech a barvách jako již zmiňovaného bishopa, a garrisona na basu ani náhodou neklasifikujte jen jako dodatek. stejně jako ostatní si leccos prožil s chickem coreyou v electric bandu... noo, 24.02. drží prostě všechna esa v rukávu parník.

a máme tady v nabídce i návštěvu planetária. v sobotu 18.02. usedne za vesmírný řídící panel hvězd a planet vlastík šmída, tedy klavírista, však vy víte koho - jasně, gizd q, a zaručí přes hodinku prvotřídního jazzu pod jasnou oblohou - v půlce pošmourného a nepříznivého období k nezaplacení! a pokud je libo filmového kochání se, připomínám rozjíždějící se 1. část i letos obzvláště vypečeného projektu 100 (jen namátkou: kdyby, křižník potěmkin, dvojí život veroniky, a mnoho dalších).

anebo to udělejte pěkně postaru: zůstaňte doma, čajíčkujte, zapalte v krbu, schoulete se do křesla a pusťte si něco hřejivého. prostě klasická pohoda.

vesna
foto: trembi

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

23.08.2019
>> fajny festival 2019
 
24.08.2019
>> festival paseka 2019
 
22.-31.08.2019
>> ostravské dny 2019
 
05.08.-30.09.2019
>> vlastimil oli helcl: lázeňské vzpomínky
 
04.12.2019
>> deep purple (uk)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda