ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: mig či nemig, to je oč tu běží

mig 21
[fabric]
07.11.2002
minulý týden ve čtvrtek měli některé ostravské děti ve věku 3-8 let zajímavý večer. hlídali je tatínci. maminky šly na pivo. a na jiřího macháčka…
vloženo: 11.11.2002
 

jako první štaci svého exkluzivního klubového turné si kluci z kapely mig 21 vybrali právě ostravský fabric. poslední dobou čím dál víc zjišťuji, že pověstně zakřiknuté české publikum se zbavuje ostýchavosti a čím dál míň promíjí časové zpoždění. po půl hodině od plánovaného začátku se v sále začal ozýval zatím letmý pískot. naštěstí nebylo nutné jeho intenzitu zvyšovat neboť byl dostatečným signálem a skupina přispěchala na pódium.

ne každý si může dovolit hned ze startu začít jedním ze svých velkých hitů, kterým v případě migu je "snadné je žít". jenže skupina jich má v repertoáru podstatně více a tak tahle hozená rozbuška do publika se neminula účinkem. od prvních tónů to v publiku vřelo a energie servírovaná skupinou se přetavená a zmnohonásobená vracela zpátky na pódium.

naposledy tu byli před půl rokem v tatranu - v kostýmech, pódiovou projekcí a umělým lesíkem. tentokráte přijeli v civilu a s hudbou na prvním místě. dramaturgie koncertu byla postavena na obou deskách a přesným dávkováním jimi krmili dav. z reakcí bylo poznat, že tu novou zná málokdo (i když text písně "onanovat" si s macháčkem nebude nikdo veřejně prozpěvovat asi nikdy…) a pro mnohé je to i první živý koncert. mě osobně už text písně periferním pohledem nedokáže při mé páté návštěvě pódiové performance tak spontánně rozesmát jako většinu publika, o to více jsem si ale užil její nové aranžmá - umění dokonalého playbacku vystřídal "duet" macháčka a basy tomáše kurfürsta, proložený hutným rockovým nářezem zbytku skupiny v refrénech. své multiinstrumentální schopnosti prokázal bubeník honza hladík ve dvou kouscích (tančím a jestli jsem šťastněj), kdy ho v rytmické složce nahradil automatický bubeník a on se chopil kytary. trumpetista pavel hrdlička střídal svůj nástroj se synthezátorem, který svým analogovým zvukem dodával písním taneční nádech a v asi 10 minutové verzi skejtu rozehrál takovou dusárnu, za kterou by se nemuseli stydět ani retro-houseři daft punk. převážný autor hudby a kytarista tomáš polák lehce zaimprovizoval v druhém přídavku v písni věrka, čímž zpěváka vyvedl z míry a ten přesně dle textu vyhodili mě z kapely se ocitl "mimo rytmus", byl "o tón pod tón" a do toho všeho mu "vypadli ňáký slova"… zpěvák a dvorní textař jiří macháček však vládne uměním slovní improvizace, takže celé to strhnul na vtipnou scénku, ve které odzpíval pouze refrény a jednotlivé sloky byly dány k dispozici publiku.

po této dvouhodinové strhující show snad všechny bolely nohy a krk. na další koncert se můžeme těšit zase za necelý půl rok, jenže tentokráte opět ve velkém prostoru sportovní haly, kde však intenzivní atmosféru z fabricu budete hledat jen těžko…

strictly blue

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda