ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
líheň 2022
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: jací byli deep purple v ostravě?

deep purple
[čez aréna]
08.10.2006
jsou legendy, které nevědomě znají i ti, kterým hudba nic neříká. určitě mezi ně patří deep purple. nabízíme report z jejich turné, kdy se zastavili i v takovéto hudbě zaslíbené ocelové ostravě.
vloženo: 12.10.2006
 

do vítkovic jsem se dostal pozdě, takže jsem prošvihl předkapelu a do již zcela zaplněné čez arény vstoupil před devátou. to zrovna z reproduktorů vyhrával frank sinatra a někteří lidi na ploše se oddávali tanečkům. přesně v devět zhasla světla a po tmě se na pódium za burácení publika, vkradla celá pětice deep purple. scéna za hudebníky byla tvořena jakoby oponou, na které byl motiv bookletu z poslední desky. perfektní osvětlení, žádné special efekty, spíš dle hesla v jednoduchosti je síla. všiml jsem si umístění bicích ve stejné rovině jako kláves, jde vidět, že stará garda má v kapele asi stejné postavení :)

koncert rozpočali starou dobrou blackomreovkou pictures of home, rozhodně se s ničím nepárali a již v prvním songu se se svými sóly vystřídali skoro všichni protagonisté. při sólech dona aireye na klávesy vždy ian gillan gestikuloval do publika a pobízel všechny, ať napodobují hru na klavír s rukama nahoře. z mého vyššího stanoviště to pak byl náramný pohled na celou halu. v úvodu zazněla i bouřlivá into the fire, kdy tyto slova gillan vždy zařval s takovou vervou, že nebyl slyšet ani dav zpívající okolo. nádhera. u následující strange kind of woman hala bouřila refrénem ...i want you, i need you. musím zopakovat, že skoro u každé písně se konala neskutečná zcela improvizovaná sóla, ve kterých se všichni naprosto vyžívali.

v další části gillan zavelel něco ve stylu "...looking to the future" a to byl předzvěst skladeb z poslední desky. musím říci, že ji nemám až tak naposlouchanou, ale pecky jako titulní rapture of the deep nebo wrong man jsem bez problému identifikoval. vrátím-li se k sólům, perfektní bylo to od steva morse. kužel světla svítící jen na něj, jeho stín na reprobedně za ním a um tohoto nástupce ritchieho blackmorea byla devizou neskutečného provedení. riffy střídal jak na běžícím páse, vždy nasadil úryvek z nějaké známé i nepárplovksé písně (např. sabbathy jsem tam tuším slyšel), nebo přešel v sólo z nějaké klasické hudby - prostě paráda. u dona aireyho jsem zase poznal kousek z letu čmeláka, motiv ze spielbergova filmu blízká setkání třetího druhu a dokonce zahrál část lidovky okolo frýdku cestička! tyto sóla se vždy s postupným přidáním ostatních nástrojů zvrhly v neskutečný jam. psát o bravurním zpěvu člena zlaté éry deep purple iana gillana by bylo jen nošením dříví do lesa. mimo zpěv hrál v některých písních i na foukací harmoniku.

koncert gradoval, nechyběly úžasné věci jako perfect strangers, space truckin', highway star a samozřejmě závěrečná smoke on the water, kdy si dovedete představit, co to udělalo s halou. na vydupaný přídavek jsme dlouho čekat nemuseli, kapela dala hush a nesmrtelnou black night. child in time jsme se bohužel nedočkali. bylo 22.45, byl konec...

co říci na závěr? slova jako vynikající, fantastický, úžasný tento koncert přesně definují. na své si přišli hlavně starší ročníky, neboť párpli udělali opravdu solidní výlet do minulosti. a že jsem jich tam takových viděl :) jinak pánové na svůj věk odvedli obdivuhodný výkon, klobouk dolů. hraje jim to stále náramně, baví se tím a baví tím i nás. kéž by to tak bylo u všech kapel!

trembi

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda