ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: xavier baumaxa v boomerangu

xavier baumaxa
[boomerang]
27.09.2006
s menším zpožděním přinášíme reportáž z koncertu xaviera baumaxy v ostravském klubu boomerang. vystoupil zde v rámci socka tour 2006.
vloženo: 14.10.2006
 

xavier baumaxa umí. tento charismatický chlapík zavítal do ostravy v poměrně krátkém čase už podruhé a opět potvrdil, že platí za jednoho z nejschopnějších a nejvynalézavějších tuzemských písničkářů současnosti. na programu večera byly především písně z obou alb fenkám a buranissimo forte, ale nechyběly ani novější kousky. ačkoliv s jednou kytarou nelze dělat zázraky, baumaxovi nedělalo potíže vykouzlit spoustu výrazných poeticko-dramatických okamžiků. každopádně šlo snadno vypozorovat, že písničkářova hvězda svítí stále jasněji. uběhly čtyři měsíce od první zastávky, jež se odehrála v rámci pořadu ladí neladí v klubu fabric (viz fotoreport) a baumaxova posluchačská obec se zmnohonásobila. a navíc do klubu boomerang nepřišli fanoušci na náhodu, protože by chtěli zabít svůj volný čas, ale dorazili většinou ti, kteří už věděli, s kým budou mít tu čest.

baumaxovo téměř dvouhodinové vystoupení se však neskládalo výhradně z pěveckých čísel, protože litvínovský rodák inklinoval rovněž k mluvenému slovu. tím připomněl jiřího schmitzera, který shodou okolností vystupoval v ostravě den předtím. baumaxa započal s fanoušky několik diskusí na rozličné téma, během nichž bylo zřejmé, že si hudebník libuje v ironii a sarkasmu. publikum totiž příliš nešetřil, ke slovu ho skoro nepouštěl a odpovídal sám sobě téměř v zápětí poté, co vyřkl otázku. ale proč ne... ačkoliv baumaxa evidentně provokuje a jeho specifický humor nemusí být každému po chuti (příznivci dana bárty by mohli vyprávět...), nikomu se nevysmívá. jeho vtipné hlášky dokážou pobavit, tudíž nestřílí do tmy nuceného humoru. bauamxovi sice není nic svaté, ale na druhou stranu neskáče do bazénu v obleku jen proto, aby na sebe upozornil - jako mnozí jiní.

zatímco jiný písničkářský souputník záviš (že by se na tuzemské scéně objevila nová hudební větev, a to new wave of czech folk music?) spoléhá na ohromení z vulgarity, tak baumaxa vsází více na improvizaci, momentální nápad a proměňování očekávaných situací, čímž se zdárně vyhýbá předem danému scénáři. tím je zároveň vyřčena jeho největší devíza - nezařadit se a neustále se ukazovat v jiném světle. baumaxa se tedy nesoustředí výhradně na zpěv, ale pokouší se prezentovat jako všestranný umělec, kterému navíc neschází přehled.

petr bidzinski

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: unleash the beast 2024
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (pátek, část 2.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda