ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: zdeněk bína sólo

zdeněk bína
[parník]
15.05.2009
jeden z nejosobitějších autorů a kytaristů u nás, frontman kapely -123min., charizmatický zdeněk bína, připravil akustické turné a tento pátek ohromil ostravský parník.
vloženo: 20.05.2009
 

slovenský redaktor ivan klíma napsal v magazínu týždeň, že čtvrtou, ne-li nejvýraznější barvou celých minut je právě bínův zpěv. a že když jsou kluci ve formě, hází barvami "ako odušu". totéž platí i pro sólo šňůru bíny. je samouk, přesto geniální muzikant a hráč, který mistrovsky ovládá všechna múzická kouzla a nepostrádá přitom dostatečný nadhled pro vždy přesné umístění vynikajícího, mnohdy instrumentálního vtipu. co je zvláštní, ani fredrik ani dvořáček mu na koncertě nechybí – opravdu si vystačí sám. když je třeba, podtrhne rytmus perkusním hraním na kytaru, když není, soustředí se na soulad svého hlasu s hlasem kytary. málokdo dokáže darovat nástroji tak plný, živý a čirý zvuk, málokterá kytara zůstává po celou dobu koncertu v takové tónové a pocitové harmonii s vokální melodií. bínův hudební triumf tkví, vedle výrazné práce s hlasovým rejstříkem, i ve vytříbených zvukomalebných imitacích cizích jazyků (ve variacích od pyrenejí po balkán), které mu poskytují svobodu jak po stránce frázování, tak výrazu. změna dynamiky a tempa je závislá pouze na tom, jak to bína v té které části cítí. neskutečně se tím umocňuje emocionalita a provázanost celého koncertu, ve kterém mezi náročnější autorské skladby vkládá i populárnější "minutovské" pecky typu mojo bride, so tre ma po nebo play, my finger.

mimochodem: připomněla se mi atmosféra při vystoupení marizi a doprovodného portugalského kytarového tělesa: tato velká umělkyně se věnuje stylu fado, který je také plný virtuozity a hry se slovy vytvářející živé obrazy. bína se svou kytarou provádí podobné nevídané, je urputný, zanícený, otevřený a poctivý a neunudil by ani dvojnásobně dlouhým pásmem (ani rudyho linku). navíc je tak skromný, že nás mezi skladbami nenechává dotleskat a jeho radost z té naší je na něm znát po celý večer, i po trojitém přídavku. potvrdilo se tedy, co bylo předvídatelné: bína, ať s kapelou nebo bez, je na klubové scéně vždy speciální událostí.

zdeněk bína v parníku zdeněk bína v parníku zdeněk bína v parníku zdeněk bína v parníku

zdeněk bína v parníku zdeněk bína v parníku

vesna
foto: martin sýkora
(redakce děkuje za půjčení)

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda