ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
líheň 2022
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: festival blues alive 2009

blues alive 2009
[dk šumperk]
12.-14.11.2009
14. ročník festivalu blues alive, největší středoevropské přehlídky bluesové hudby, proběhne v šumperku a polském chorzowě. celkově přijede přes třicet kapel, které představují špičku českého, polského, britského a amerického blues. letošním programem se vine jako červená nit hudba z chicaga, města, kde vzniklo a které je mekkou tradičního elektrického blues.
vloženo: 05.11.2009
 

festival blues alive zahájí 12.11.2009 večer nazvaný "pocta koko taylor". koko taylor, která zemřela letos 3. června, byla nazývána "královnou chicagského blues". na jednom pódiu se při tomto koncertu sejdou téměř všechny české bluesové zpěvačky, které zazpívají i skladby z repertoáru této legendy.

koko taylor

z chicaga přijíždějí také dvě hlavní hvězdy festivalu. první je kytarista a zpěvák lurrie bell se svým blues bandem. "lurrie bell je jeden z nejlepších současných hráčů na kytaru, ikona bluesové hudby. jeho otec byl navíc slavný harmonikář," uvádí ondřej bezr, dramaturg festivalu. blues alive se stane také jednou ze zastávek "spanilé jízdy" hvězd pod souhrnnou hlavičkou chicago blues festival tour: na pozadí hry jednoho "home bandu", kapely zaka harmona, se představí tři frontmani – zpěvačka diunna greenleaf a kytaristé gregg wright a zac harmon. "zajímavostí je, že se gregg wright v roce 1984 zúčastnil slavné victory tour michaela jacksona s rodinnou kapelou the jacksons," doplňuje ředitel festivalu vladimír rybička. do chicaga zavede diváky i hraný film "cadillac records", který mapuje historii tamějšího vydavatelství chess records, které sehrálo zásadní roli v rozvoji blues.

lurrie bell

trojici hlavních hvězd doplní britský harmonikář paul lamb s the king snakes. "podle odborných anket jde o nejlepší současnou britskou bluesovou kapelu. to, co byl dříve pro starší generaci například john mayall, je pro současnou právě paul lamb," doplňuje ondřej bezr.

k dalším zajímavým programovým bodům letošního ročníku patří například koncert gospel limited v kostele, odpoledne "one man show" se sólovými muzikanty, společný koncert 2wings s danem šustrem a blankou šrůmovou (ex tichá dohoda) s kytaristou janem ponocným jako hostem, nebo koncerty vítězů soutěže blues aperitiv. dále pak speciální vystoupení slovenské kapely longital, kteří připravili mimořádný program s písničkami ze svých začátků, tedy z doby, kdy ještě působili jako živé, téměř folkrockově znějící kvarteto.

longital

"v době festivalu bluesovou hudbou žije celý šumperk, večery uzavírají noční jam session zúčastněných kapel," uzavírá vladimír rybička. blues alive je největší středoevropskou přehlídkou hudby tohoto žánru, v jeho historii na něm vystoupili největší jména jako james cotton, joe louis walker, bob margolin, hubert sumlin, toni lynn washington, chris thomas king či holmes brothers.

vstupenky v cenách od 50 do 420 kč jsou k mání v předprodejích, permanentka na hlavní program stojí 590 kč. podrobný program a další informace najdete na na oficiálním webu festivalu.

blink::

 • blues alive:: www.bluesalive.cz

  organizátoři
  foto: promo

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda