ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: setkání kytaristů 2009 v templu

setkání kytaristů 2009
[templ]
15.-16.11.2009
ještě před svátkem státním proběhl v templu svátek lidí, kteří umí rozeznít své nástroje i své smysly. kytarový "víkend" proběhl opravdu veleúspěšně: spousta nových zajímavostí, milých setkání a nekonečně radosti z kvality.
vloženo: 19.11.2009
 

pro mě je nejvýznačnější a nejzajímavější částí festivalu vždy a zásadně workshop. nejlepší zprávou jednoho, toho s panem profesorem štěpánem rakem, je příslib knižní základní školy jeho nepochopitelné pětiprsté techniky. workshop se zdeňkem bínou zase lze brát jako překrásnou ukázku prvotřídního samouka. málokoho bych si dovolila nazvat hudebním filosofem, protože mám zbožnou úctu k tomu slovu – filosof – nejen, že je to člověk pokorný, prahnoucí po vědění, člověk neúnavně objevující a schopný číst i tvořit krásu. je to především ten, který se dotknul ryzí moudrosti, její esence, její podstaty. a zdeněk bína se jí dotknul, ač to samozřejmě popírá a horečnatě vypráví o tom, že kdykoli se mu podaří něco nového, třeba jen maličkost, otevřou se nad ním další obrovské možnosti, na které "kéž by jednou dosáhl". pomyslela jsem na nadpis, který použil pan machalický v článku o čapkovi: působivost nejskromnějšího umělce. je totiž působivé, kolik zásluh převádí na nástroj. kytara hraje, zpívá, ladí, žije, tryská, rozhoduje, dovoluje... jde navíc dál, než většina předních muzikantů. ačkoli by si s tím, co má a umí, vystačil (tedy alespoň jeho publikum určitě), on přemýšlí, jak to udělat lépe. je na sebe velice přísný – to je důvod jeho nepřetržitého vývoje. přála bych vám slyšet všechny jeho rady – jsou totiž použitelné i mimo hru na kytaru. tím se silně odlišuje.

ačkoli, samozřejmě, nemohu ho povyšovat nad pana profesora raka. ten byl čestně jmenován václavem havlem za založení oboru kytara na pražské amu. a již si nepamatuji kdo, ale jak nám moderátor dalibor dědek na úvod pověděl, jeden slavný zahraniční kolega o panu rakovi prohlásil, že již beethoven snil o kytaře jako o malém orchestru a pan rak tuto představu předčil. jeho hra je fenomenální a jeho zanícení také. stejně jako zdeněk bína doprovází rád, bez těžkosti, své skladby zpěvem či pobrukováním, takže z nich vlastně dělá vzletné písně. osobně ale před mnoha jeho hromovými salvami tónů z projektů věnovaných historické hudbě dávám přednost klidnějším polohám, např. jeho cyklu "vůně čaje", který vznikal mj. během jeho pobytů v japonských královských zahradách. jak malebné kytarové příběhy tam vznikají, si určitě umíte představit!

byla bych ale krajně nespravedlivá, kdybych upozadila výstupy luboš andršt tria a formace njorek druhý den. jen jejich workshopy již nebyli tak edukativní a tak osobní, probíhaly v klubu, nikoli v malém sálku flamenca. jazz-blues-rockové trio andršta ale válelo, jak se patří, a některá sóla mě nadzdvihávala i z barové židličky. a njorek? jsem ráda, že jsem je viděla konečně naživo. pamatuju si je z noci s andělem, nějaký ten rok zpátky, jak tam pěkně povídali, smáli se a radovali... a jejich laskavý humor a upřímné sympatie k vlastním aranžím se dokonale přenášejí na publikum. kombinace tří strunných nástrojů je i beztak krásnou tečkou přehlídky. přičtu-li ty vynikající melodie, které mi zůstaly v hlavě (claptonova wonderfull tonight nebo východňárská dolina, dolina), nelze než smeknout (tedy i před organizátory za tak skvělou volbu).

na soutěž o nejlepší kytarové sólo a jeho vyhlášení jsem již bohužel počkat nemohla. tiskové zprávy, kde se dovíte i mnohem víc o tom, kdo, co a proč vyhrál, budou ovšem do týdne od skončení přehlídky na webových stranách festivalu.

vesna

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2024
 
>> fotoreport:: unleash the beast 2024
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 1.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: koncert edo 2024
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: výroční dubnový groove jam v docku
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda