ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: večer bluesové magie

carvin jones (u.s.a.) & twin dragons (u.s.a./ita)
[boomerang]
20.03.2003
neuvěřitelný zážitek připravili návštěvníkům boomerangu twin dragons a hlavně: carvin jones! "uvidíte, co jste ještě neviděli!", mohly hlásat reklamní slogany...
vloženo: 25.03.2003
 

pln očekávání jsem se vydal ve čtvrtek na koncert do boomerangu. na programu bylo blues. o účinkujících kapelách a hráčích jsem mnoho nevěděl. snad jen jedna poslechnutá věc na stránkách carvina jonese, mě naznačila do čeho (vlastně na co) jdu.

černý levoruký obr, hrající na basu, filosoficky vypadající kytarista a "skřet" za bicí soupravou dávají do kupy dokonale se doplňující trio twin dragons. pěkně jsem se usadil a poslouchal. že bude co poslouchat, mě přesvědčili hned zkraje koncertu. nakřáplý hlas basisty a kytarová sóla "filosofa" se střídala v rytmu blues či rock´n´rollu. a když už si i oni chtěli odpočinout, nechali vyniknout "skřeta". jeho sólo se též nedalo přeslechnout. kdybych měl do něčeho mlátit podobným způsobem a poloviční dobu jako on, tak mě odnesou. on pokračoval dál... když chlapci ukončili (nedobrovolně - jeden z přístrojů převádějící elektrickou energii na zvuk basy, se před přídavkem poroučel) své působení, říkal jsem si, že laťka je nasazena zatraceně hodně vysoko!

to jsem ale ještě ani trošičku netušil, co bude předvádět carvin jones se svou kapelou stejného obsazení nástrojů. zajímavé, jak na mě působí první dojem. pomaličku přišli: dlouhán z paličkami, vychrtlý postarší basista a carvin jones v tmavé blůze s lesknoucíma se třásněma, klobouku a v bílých kozačkách. prostě uchyl (nechtěl bych se ho dotknout, tentokrát to je v tom nejlepším, pozitivně laděném smyslu slova). a taky, že jo (měl ho tam!) - chytil se kytary a hrál. pódium mu bylo málo. dlouhá šňůra od kytary mu dovolila procházet mezi diváky (někteří si hodně dlouho nebudou mýt ruce, neboť je carvin jones nechal pohladit struny své kytary a tak vyloudit součást hudební produkce). ani mezi písničkama nedělal přestávky, aby mohl být odměněn nadšeným potleskem. jen bubeník pozměnil rytmus a jelo se dál močálem černým kolem bílých skal... hra na kytaru v jeho podání se stává jednoduchou dětskou hrou. ruce mu běhají po krku, občas ho jemně přidusí a hned jsou zase o kousek jinde - to aby mu neublížily a nezpůsobily otlaky. kdyby mi někdo řekl, kolika a jakými různými způsoby se dá hrát na kytaru, nevěřil bych. teď věřím a budu si to pamatovat hodně dlouho! hrál v kleče, za hlavou, jednou rukou, jazykem, na zádech a kytaru držel nohama... no a nakonec tomu nasadil opravdickou korunu: pravá ruka chtěla odpočívat, tak hrála jen levá na krku. když si ale v přídavku zapojil ještě jednu kytaru a hrál na obě a posléze si jednu z nich ještě strčil za hlavu a pokračoval, tak jsem to málem nevydržel. na jeho tváři přitom nezmizel stálý, jakoby samozřejmý, usměv.

jen jsem seděl a kroutil hlavou. snad aspoň trošku do rytmu. v opačném případě jsem asi vypadal trošku nedůvěřivě. zážitek z tohoto koncertu se mě bude držet hooodně dlouho. už teď vím, že až bude někde hrát carvin jones, nebudu váhat ani vteřinu!

venca

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

23.08.2019
>> fajny festival 2019
 
24.08.2019
>> festival paseka 2019
 
05.08.-30.09.2019
>> vlastimil oli helcl: lázeňské vzpomínky
 
04.12.2019
>> deep purple (uk)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda