ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: priessnitz a kamarádi roztančí tančírnu

priessnitz, prouza, krawál & cybel howan
[prostor-tančírna]
07.11.2003
jesenický priessnitz, frýdecký prouza a kolegové, co dělají krawál a jiné čuňačinky, přijedou to prostoru-tančírny [ov] roztančit bandu ostraváků, kteří nepohrdnou pozváním k dobré zábavě.
vloženo: 03.11.2003
 

s kapelou priessnitz jsme se mohli v ostravě setkat již mnohokrát. mnohokrát jsme na ovéčkách psali pozvánky a recenze. mnoho, ne-li ještě více, o nich již bylo vyřčeno. co tedy dodat a přitom nenosit dříví do lesa? známým faktem je, že kapela vydala poslední řadové album zero v roce 2001. koncerty se od té doby konají v čím dál delších odstupech, o to jsou ale vzácnější a cennější. kapelu v rádiích stále nehrají, puncu neznámosti a nepoznaného ji zřejmě hned tak někdo nezbaví (jedině že by vyhrála českého slavíka :) - člověk by si řekl, že směřování zde tudíž vede k rozpadu či rozpuštění. i chystaný sólový projekt frontmana jaromíra švejdíka, který vytváří v kopřivnici s místním producentem dušanem neuwerthem by k tomuto náhledu na věc naváděl. pravda, myslím ale, že se nemusíme nechat tímto vším zmýlit. už i švejdíkova slova nás k tomu trošku navádějí: "rozhodně nechci priessnitz odstavit na vedlejší kolej. kapela bude hrát dál, ale nebudu se jim moc plést do muziky. vrátíme se ke kořenům, budu už zase jen zpěvák a textař tak, jak to bylo, když jsme začínali... priessnitz by rozhodně neměli nějak podléhat módním trendům a měli by zůstat sví." (zdroj. priessnitz.com) nuže - domnívám se, že by nás toto vše mělo spíše navnadit a nabudit a ostravský, příp. frýdeckomístecký koncert rozhodně navštívit a přesvědčit se na vlastní uši a oči jakpak to vlastně všechno je.

priessnitz

další pán na holení bude tento večer kapela prouza. spřízněnost s jesenickými priessnitz sahá již do počátků tvorby obou seskupení, v poslední době je (bohudík) můžeme vídávat opět na společných koncertech. pamatuju si ještě v dávných časech porevolučních na pořad české televize, kde se obě tyto kapely představily v dokumentu, složeném z klipů a rozhovorů s protagonisty. hrdě jej skladuji ve svém véháes archivu a za pochmurných večerů si jej občas přehrávám. prouza nadchla elpíčky v otrhaném domě a ve dne v noci a během krátké doby si vytvořila silnou posluchačskou základnu. pak se po ní slehla zem, až do léta 2002 kdy v pozměněné sestavě již bez zpívajícího frontmana tomáše hampela začala opět zkoušet a koncertovat. tuto změnu jsem nesl velmi tragicky a chtěl jsem na ně zanevřít, ovšem říkám si, že každá změna je k něčemu dobrá - v tomto případě vzhledem k události, že tento rok se chystá vydání nové desky. osobně se na ni proto hodně těším a bude, myslím si, velmi těžké navázat na řekněme zaběhanou tradici. nu, uvidíme - každopádně koncert určitě mnohé napoví.

svatou trojici v mém reportu uzavře, na koncertě zřejmě otevře krawál and cybel howan. účastníci boom cupu 2003 jsou pro mne bohužel zcela neznámý pojem, takže se o nich něco více dovíte pouze, když koncert navštívíte.

blinky::

 • priessnitz:: www.priessnitz.com
 • prouza:: www.prouza.podsvicnem.cz

  trembi
  foto: buk

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.01.-06.03.2019
  >> lukáš horký: moje město
   
  26.03.2019
  >> manowar (us)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda