ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

aktuálně:: benefice pro zapomenutý děti pokračuje i v roce 2004

benefice pro zapomenutý děti
[lennon]
prosinec 2003 - ???
benfice, jejíž výtěžek je určen opuštěným dětem do 3 let, bude po svém prvním měsíci pokračovat v lennonu [ov] i v příštím roce. vedle několika mála informací vám přinášíme i krátký rozhovor se šéfem pořádajícího klubu a autorem nápadu ludvíkem kollárem.
vloženo: 23.12.2003
 

jak už jsem na ovéčkách psal, v lednu se v klubu lennon na černé louce rozjela série koncertů, jejichž výtěžek bude věnován dětskému domovu dětí do tří let v ostravě-zábřehu. v prosincovém programu jste sice mohli najít večery s názvem "benefice pro zapomenutý děti" celkem tři, ale po duu dněpr a nebratřích muselo sluníčko svůj koncert (z důvodu kolize termínů) odložit na leden 2004. náhradní termín byl stanoven na 20.01.2004. druhý lednový benefiční večer bude 29.01.2004 a můžete se těšit na unplugged vystoupení kapely weget.

trocha statistiky: během oněch dvou prosincových večerů se vybralo 1.100,- kč, které byly ještě před vánočními svátky předány zmiňovanému dětskému domovu. nejvyšší částka byla 150,- / nejnižší 2,-.

koncerty, jak už jsem dříve naznačil, budou pokračovat i po novém roce. jejich četnost pak bude pravděpodobně stejná jako v prosinci a lednu - tedy 2x do měsíce. jak mi bylo sděleno, bude navíc v klubu instalována průhledná uzamčená kasa, do které můžete vhodit svůj příspěvek kdykoliv. tak ať je brzy plná!!!

benefice - nebratři

osoby a obsazení benefičního mini(roz)hovoru::
l.l.:: ludvík kollár [majitel klubu, otec myšlenky] ... tázaný
d.:: dudyn ... tazatel

d: mají vůbec tyto benefiční akce smysl?
l.k.: každá akce vedoucí k jakékoliv pomoci těm, kteří pomoc potřebují, smysl má. děti za svůj životní osud nemohou a vánoce jsou přece jenom svátky soucítění. vždy jsme naladěni pro dobro. a tady existuje skupinka malých človíčků – dětí do tří let – na které rodiče nějak zapomněli. my v zastoupení státu se samozřejmě o ně nějak staráme, ale věřte, že žádná maminka by své děti nenechala chodit v tak obnošeném oblečení. děti jsou na procházce a lidé chodí nevšímavě kolem. nezajímá je to, protože mají svých problému dost. nejhorší je, že zejména dnešní mladí lidé mají jaksi "zmrzlá" srdce.

d: jak to myslíte - zmrzlá srdce?
l.k.: jediní, kdo na jedné z benefičních akcích nepřispěli ani korunou byla parta mladých lidí, byly to dívky a chlapci kolem 18ti let. tvrdili, že jim do toho nic není. v čemž vlastně mají pravdu, takže jim nelze nic vyčítat, snad jen to "zmrzlé" srdce.

d: vybraná částka není ohromující...
l.k.: není. každý přispěl podle svých možností a tak je to v pořádku. bohužel v tom vánočním mumraji a shonu si našlo do klubu cestu jenom málo lidí. takže výsledná suma je malá. nebylo smyslem udělat bombastickou mediální kampaň, která by svým nákladem převýšila výtěžek a klub by praskal ve švech. smutné možná bylo, že některá média informaci o konání této akce ignorovala nebo prostě se jim do jejich informačního toku nedostala. ale benefiční koncerty budou pokračovat. nejspíš vždy dvěma koncerty v měsíci.

d: jak jste "přemluvili" kapely k vystoupení?
l.k.: oslovil jsem několik "profesionálních umělců". dívali se na mně jako z jiného světa. říkali: "možná, když to bude vysílat televize." pochopil jsem, že musím hledat jinde, a pak už to šlo. nikoho nebylo třeba přemlouvat. stačilo říct o co jde a upřesnit termín. už dopředu jsem oslovil několik známých osobností místní hudební scény a věřte, že říkali, že zahrají rádi.

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda