ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: anna k. a iva frühlingová ve fabricu

anna k., iva frühlingová
[fabric]
12.05.2005
příjemný večer ve společnosti dvou příjemných dam - to byl koncert v ostravském klubu fabric. po fotkách přinášíme i slovní reportáž.
vloženo: 17.05.2005
 

zkraje musím předeslat, že na tento koncert jsem šel z čilé zvědavosti a co by kdo neudělal pro svou drahou polovičku, že ano. obě dámy jsem předtím neznal, shlédl či slyšel jen výjimečně a od představení čekal ledacos. koncert pořádal klub parník, konal se ale ve fabricu. po shlédnutí iva frühlingovávítězného čtvrtfinále s amerikou jsme vyrazili vstříc kulturnímu zážitku. po příchodu do fabricu těsně před půl devátou (v domnění, že budeme jedni z prvních), nás přivítal zcela zaplněný klub a chystající se předkapela.

pojem iva frullingová mám bohužel spojen s veškerými negativy, týkajícími se popularity osoby v dnešní době - tj. televize, rádio, bulvár atp. ač se tyto média snažím ignorovat (přiznejme si ale, že se to daří jen málokomu), měl jsem tudíž k této osobě averzi, přestože ji vlastně vůbec neznám (tím myslím samozřejmě zejména hudebně). proto mne i mou manželku tento předskokaní minikoncert překvapil, ale hlavně potěšil. milá, sympatická a pěkná zpěvačka se solidně znějící a hrající kapelou předvedla několik svých písní, které na mne zapůsobily zcela svěžím dojmem, plným nápadu a chuti. dle iviných slov šlo z hlediska zahraných skladeb o jakýsi experiment pro nadcházející turné, takže po každé písni nakoukla do svého playlistu, co že to bude vlastně zpívat dále. no, on to byl spíše cár roztrhaného papírku, ze kterého songy vyloženě luštila. osobně jsem poznal pouze rádiový song la muerte, který zněl zahraný naživo velice příjemně. taktéž spojení akustické kytary v písních bych tipoval na koncertní vymoženost (oproti originálům), zde velmi zdařile působící. z nově připravovaného alba (v červenci se má kapela zavřít do studia a nahrávat), zazněla jen jedna píseň. děkování ostravskému publiku bylo už také anna kvíce osobní, jak sama podotkla, jelikož má už nějaký čas k ostravě hlubší vztah - my víme :-) krátké vystoupení zakončila písní od bridget bardot harley davidson z šedesátých let.

annu k. má manželka hrozně ráda. mně byla dodnes v podstatě lhostejná. dneškem se to ale pro mě rozhodně změnilo. koncert začal kupodivu načas a počátkem nové desky - slovo úvodem a drsná pohádka. ihned bylo poznat, že nás čeká tvrdší záležitost a výtečné koncertní provedení skladeb. nasvědčovalo tomu i složení doprovodného bandu z výtečných muzikantů. čerstvá deska noc na zemi byla zahraná v podstatě celá a její tvrdé provedení se přeneslo i do starších písní. hned zpočátku se anna k. zeptala publika, zda sledovalo hokej, za což si přirozeně vysloužila kladný bouřlivý aplauz. i její celkový kontakt a komunikace s publikem byl více než přátelský a bezprostřední, vtípky typu: "a ty - jestli nebudeš tleskat, tak uvidíš!", byly na pořadu dne. kytarové riffy a změny tempa v písních, případně sekundové přesně načasované pauzy, budily dojem naprosté sehranosti a hlavně pohody. kdysi dávno jsme chtěli na její koncert zajít do komornějšího parníku, ale myslím, že fabric byl určitě lepší volba.

ze starších desek zazněly osvědčené songy jako nebe, stačí, když se díváš či nelítám nízko. v duetu šestý smysl (a nejen v něm), který na desce nazpívala s tomášem varteckým, zaskočil klávesák honza křížek z již neexistujících walk choc ice. dle anny k. mu to šlo (a jde) i lépe, než varteckému. na kytaru hrál jiří janouch, na basu klasik guma kulhánek a za bicími seděl jarda drápala z bývalé laury a jejích tygrů. někdy vyzní koncertní podání skladeb tak, že se člověk raději anna knavrací ke studiové verzi písniček, což ale v tomto případě absolutně nehrozilo. dravost a vitalita zpěvačky (na ty její roky!) byla naprosto neuvěřitelná, přičemž ji publikum odměnilo vždy huronským skandováním "ana ka, ana ka..."

v přídavku zahrála a zazpívala si s celým osazenstvem klubu táborovou klasiku dajána, přidala osvědčené převzaté koncertní pecky because the night od patti smith (ale s českým textem, který pro ni napsal lou fanánek) a are you gonna go my way od lennyho kravitze. úplně poslední song byl stylový - na shledanou z desky nebe, s pouhým doprovodem akustické kytary. celý koncert trval všehovšudy hodinu a třičtvrtě a nadšený fabric popřál kapele šťastnou cestu do kyjeva, kde další den vystupovali.

trembi (with a little help from my wife)
foto: trembi

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

26.04.2019
>> radiocyp.cz na cestě / letos je nám 9 let
 
27.04.2019
>> velký koncert pro velká srdce
 
03.03.-01.05.2019
>> jarní jazz & bluesové dny 2019
 
26.05.2019
>> koncert pro verunku
 
22.06.2019
>> dead kennedys (us)
 
04.12.2019
>> deep purple (uk)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda