ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
líheň
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[atlantik]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: michal prokop & framus five v parníku

michal prokop & framus five
[parník]
02.12.2006
muž mnoha zájmů a profesí - muzikant, skladatel, politik a moderátor michal prokop, vystoupí se skupinou framus five v ostravském klubu parník. těšme se na nevšední hudební zážitek.
vloženo: 25.11.2006
 

michal prokop je nesmazatelně spojený se seskupením framus five, kde už během studií působil jako kytarista a zpěvák. skupina natočila dvě alba blues in soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané město er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text josefa kainara.

po rozpadu framus five v první polovině 70. let se prokop přiklonil ke střednímu proudu, spolupracoval například se skupinou evy pilarové. úspěchy však slavil zejména v 80. letech s písněmi, které vydal na slavné desce kolej yesterday. v 90. letech se orientoval zejména na politickou kariéru - byl mimo jiné náměstkem ministra kultury a poslancem. stál v čele kulturního projektu praha 2000, ještě nedávno působil jako předseda rady českého rozhlasu. z obrazovky jej známe z televize prima, kde moderoval politickou talk show nic ve zlým, ale hlavně z české televize z pořadu krásný ztráty.

michal prokop

letos v únoru, po sedmnácti letech, přichází se svým zcela novým repertoárovým albem poprvé naposledy. autory hudby k třinácti písním jsou mimo prokopa petr skoumal, jan hrubý a luboš andršt. všechny texty jsou z dílny pavla šruta. kromě autorů hudby a skupiny friends, se na albu podíleli hosté, jakými jsou zpěvačka markéta foukalová (madfinger) či dětský pěvecký sbor svatého pluka z uherského hradiště. nové album ukazuje, že i přes široký pracovní záběr hlavního protagonisty je hudba jeho srdci nejbližší. album zaznamenalo velký úspěch u fanoušků i kritiků a prodej více jak 10.000 nosičů mu vyneslo od vydavatelství sony bmg zlatou desku.

blink::

 • michal prokop:: www.michalprokop.cz

  trembi
  foto: dudu

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda