ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
líheň 2022
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: kocábův výběr v boomerangu

pražský výběr II
[boomerang]
08.05.2008
mimořádně zajímavý zážitek čeká na ostravské příznivce rockové hudby na počátku května. v ostravském klubu boomerang zahraje pražský výběr II. fanoušci této kapely se dočkají nových skladeb z alba vymlácený rockový palice, ale také řady starých výběrovských hitů.
vloženo: 30.04.2008
 

legendární kapela pražský výběr se do ostravy vrací po čtyřech letech. naposledy ve městě hrála v dubnu 2004. od té doby byla nejblíže jen na podiu mezinárodního hudebního festivalu štěrkovna open music, který se během léta pravidelně koná v hlučíně na opavsku.

ortodoxní fanoušci legendy tuzemského rocku, jíž výběr bez debat je, už měli dost času na to, aby rozdýchali, že kapela pokračuje bez kytaristy michala pavlíčka a baskytaristy viléma čoka. málokterý z fandů, který výběr v novém složení slyšel naživo, neodcházel z koncertu nadšený. a podobné je to také s hudebními recenzenty. zatímco album pražského výběru 2, které nese název vymlácený rockový palice, se setkalo s ohlasem velice různorodým, tedy od nadšených reakcí po tvrdé kritiky, recenzenti živých vystoupení jsou obvykle zajedno: skvělý zážitek! "když začali výběři hrát, spadla škarohlídova čelist proklatě nízko," reagoval na loňský teplický koncert renomovaný hudební magazín report. "na mrtvole výběru vzniklo nové vyznání, skeptikovi nezbývá než konvertovat. pražský výběr ii může slavit triumf," napsal report. recenzent brněnského koncertu marek odehnal šel na stránkách mattoni musiczone ještě dál: "jen doufám, kacířská to myšlenka pro starší generaci, že nebude obnoven původní výběr," a dodává, že tak instrumentálně "nabušenou" kapelu ještě naživo neviděl.

pražský výběr II

upřímně řečeno, málokdo z fanoušků výběru očekával, že tato kapela, které především v osmdesátých letech znamenala na českých rockových pódiích neskutečný progres, bude schopna překvapit něčím úplně novým. vždyť ani poslední řadová deska klasického výběru, která vyšla v polovině devadesátých let pod názvem běr, nijak zásadně nevybočila z výběrovského rámce. ano, kvalitní hudba, velmi zajímavé aranže, ale kdo si dnes na běr vzpomene? vymlácený rockový palice, tedy zatím poslední album výběru a zároveň první album pražského výběru II, nabídly velkou změnu. "jako skladatel jsem povinen se vyvíjet a jít neustále kupředu," komentuje novou desku michael kocáb. "vyplácený rockový palice nesměly kopírovat starý výběr. a nekopírují," dodává kocáb, jenž se obklopil muzikanty skvělé úrovně. pavlíčka nahradil dravý australan glenn proudfoot, čoka ústecký baskytarista richard scheufler, o němž kocáb míní, že je to hráč světové úrovně. z původní sestavy výběru zbyl bubeník klaudius kryšpín a přibyla zpěvačka zlata kinská, která v posledních třech letech působila v pražském výběru jako jedna z pódiových vokalistek a tanečnic.

pražský výběr II

koncert, který výběr v ostravském boomerangu chystá, bude jakýmsi startem letošního moravskoslezského miniturné kapely. v létě se totiž pražský výběr 2 představí také na colours of ostrava, na havířovském inkubátoru a fanoušci mohou za michalem kocábem a spol vyrazit na konci července na open air na ostravici.

jako předkapela se představí ostravská rock-metalová alternativa hraná na tři violoncella - hyperion.

blink::

 • pražský výběr II:: www.prazskyvyber2.com

  organizátoři
  foto: promo

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 


   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda