ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[brno]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: když má hudba tvář (pražský výběr ve fabricu)

pražský výběr
[fabric]
29.04.2004
pražský výběr se vrátil na pódia v plné síle. koncert ve fabricu [ov] toho byl naprosto jasným důkazem - věřte trembimu!
vloženo: 10.05.2004
 

pražský výběr dospívání si každý spojuje s něčím jiným. hudba s dospíváním rozhodně souvisí. a pražský výběr s hudbou jakbysmet. jednoduchou dedukcí si vyvodíme, že dospívání souvisí s pražským výběrem. ano - tak tomu bylo u mne a jsem tím poznamenán nadosmrti. každou zmínku o tomto pojmu jsem hltal bezezbytku a když se v dubnu začal rýsovat koncert v ostravě, byl jsem štěstím bez sebe. pravda, naposledy jsem je viděl těsně po revoluci v ostravské hale tatran, ale na pravý, nefalšovaný klubový koncert, jsem musel čekat až do čtvrtku 29.04. léta páně 2004.

pražský výběr nejen já byl asi pln očekávání. zpaměti i pozpátku naposlouchané desky, z nichž první kultovní dvě nahrané ještě někde na emgetonkách z kotoučáku, mi léta navozovaly tu správnou náladu. v obecenstvu jsem se cítil jako mezi svými. vrstevníci a starší kmeti obsadili zadní pozice, zvědavá omladina se nahrnula dopředu. vystoupení mohlo začít. a na hvězdy takového typu nebyl počátek kupodivu ani moc opožděn.

co říci objektivně a nezaujatě, abych nemusel hýřit superlativy? bylo by toho zřejmě pramálo, takže hýřit budeme. po úvodním vystoupení doktora klauna zdeňka korčiána (znáte např. z manéží bolka polívky) nastoupili na pódium čtyři postarší postavičky zdeněk korčián - vilém, michael, michal a klaudius. známý kytarový rif odhalil jednu ze starších věcí, a to olda je přítel můj. publikum nebylo na pochybách, že tento večer zažijí něco velkého a neopakovatelného. následovala komu se nelení, tomu se ženění s velice smysluplným haťapaťa textem, jak poté podotkl kocáb. další playlist nemá cenu zmiňovat, jelikož pražáci zahráli víceméně všechny songy ze straky v hrsti a výběru. pokud si vzpomínám dobře, nezazněly jen tango ropotámo, nádraží, papíry straší a sbal si to svý ráno (které by pavlíček dnes na desku už nedal) a hrály dudy.

překvapilo mě také, že z běru zahráli pouze stín. hlasová sekce byla obohacena o dvě blikající krasavice, které strohým písním dodávaly příjemný rozměr. na všech zúčastněných pražský výběr muzikantech bylo vyloženě vidět, že je hrát baví, a to je pak určitě rozhodující na celkovém dojmu. člověku znalému určitě při skvostech jako hrabě x, smolař nebo snaživec (který ne a ne skončit, zpívajíce s celým klubem) běhal mráz po zádech. kocábův výraz, pavlíčkovy neuvěřitelné kytarové onanie, čokovy stylové opičky či kryšpínova pohoda působila jako balzám na duši. v poslední fázi za zvuků chvastouna dokonce na pódium vběhnul maník s maskou ropotáma, který celou píseň s kapelou protančil. jako poslední přídavek zazněl tatrman, kterého kapela zahrála tento večer podruhé, ale v žádném případě k nevoli účastníků. holt jak říká klasik - kdo tohle propás, ten má... pech!

trembi
foto: alča

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda