ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2020
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: podpořte lesbičky!

support lesbiens
[fabric]
12.12.2002
support lesbiens vydali desku. jaká je? nová, ne moc tvrdá, melodická, možná komerční, ovšem hlavně celkem dost dobrá - každopádně na česko nadprůměrná! představí vám ji ve fabricu.
vloženo: 09.12.2002
 

supporti opět přijíždějí do ostravy! pravda - z poslední návštěvy mají asi menší trauma, protože na jejich koncert do dk nh přišly jen nějaké tři desítky příznivců. věřme, že tentokrát bude situace lepší. přece jen je kapela už zase o něco známější a navíc všichni víme, že koncerty v centru ostravy mívají o dost větší návštěvnost...

support lesbiens vznikli v roce 1992 a během několika měsíců zazanamenali množství úspěchů. holt byla taková doba... - dnes už se to podobným kapelám stává jen velmi zřídka. semifinále marlboro rock-in a účast v pořadu mtv "120 minutes" paula kinga jim vyneslo smlouvu s velkou firmou a v roce 1993 debutovou desku so what?. mimochodem: mtv nebyla jedinou zahraniční hudební televizí, kde se objevili. na vlastní oči jsem např. viděl svého času (blíže upřesnit mi nedovolí paměť) klip s.l. na německé vivě. toho a následného roku 1994 zaznamenali i množství koncertních úspěchů. tvrdá muzika někde na pomezí grunge a crossoveru ve smyslu např. f.n.m. tehdy jela a i díky tomu supporti měli příležitost koncertovat i v zahraničí (německo, rakousko...).

support lesbiens

v roce 1994 rovněž vydávají další výtečné album medicine man (natáčelo se btw v ostravském céčku). k vydání připraveného třetího alba v roce 1996 však, bohužel, nedošlo. to zapříčinilo rozpad kapely. když nepočítáme kritiky zatracené počiny trosek s pozměněným názvem, trvala neexistence s.l. celé dva roky. v roce 1998 začali pracovat nad novými věcmi, o rok později natočili první z nich a v roce 2001 (až!) se na trhu objevila deska regeneration?. v mezičase stihli - nejsem si jist, zda všichni tři - podílnictví na soundtracku k filmu samotáři (v rámci fiktivní kapely s autorem hudby honzou p.muchowem).

co si budeme povídat - ne všechny to album překvapilo úplně příjemně. mnozí vyčítali kapele zřetelné vyměknutí. na druhé straně je nutno říct, že kloubí pop s tvrdším rockem, nechybí silná melodie, ani notná dávka energie. přeze všechny výhrady to byla velmi dobrá deska, která ukázala, kterým směrem se chtějí pánové dál ubírat. jejich nové album tune da radio to jen potvrzuje. pokračuje v linii regeneration?, nabízí opravdu dobré písničky, které nemohou urazit nikoho - ani kritiky. že je to komerce? možná - to jsou ale red hoti taky :o) zajímavostí však je, že se chystá vydání alba na polském trhu (jako odplata za brathanki), takže s.l. čeká pokus o průnik na trh, čítající trojnásobné množství potencionálních posluchačů, než nabízí česko.

současná sestava:

 • kryštof michal (zpěv)
 • jaromír helešic jr. (kytara)
 • hynek toman (kytara)

  blink:

 • support lesbiens:: www.supportlesbiens.cz

  dudyn
  foto: promo kapely

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  26.09.2020
  >> finále líhně 2020
   
  27.09.2020
  >> 11000 days of chaos
   

   
  podpora 

   
  pspad free text editorknihy.abz.cz
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda