ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: pecha kucha night ostrava #2

pecha kucha vol 2.
[fabric]
04.12.2010
o pecha kucha night jsem slyšela prve před třemi roky v souvislosti s její premiérou v čr (praha, 2007, kino aero). i přes krátkou stopáž reportáže na mě celý projekt velmi zapůsobil a o dnes již slavný formát 20x20 jsem se začala zajímat víc...
vloženo: 22.12.2010
 

antropologové spolehlivě dokázali, že dokonce takovou zdánlivou banalitu, jakou je čtení fotografického obrazu, se musí každý z nás naučit. toto umění nemáme a priori. a pakliže se v rámci všeobecného rozptylu kulturních studií v praxi snažíme o fotografickou gramotnost a vyučujeme tu mediální, nemělo by se zapomínat ani na gramotnost teoreticko - uměleckou. schopnost číst výtvarné umění v jeho intertextualitě, rozeznávat jeho intence a chápat všechna sdělení, která nese, není samozřejmá. ba naopak, získat takovou možnost trvá.

pkn vzešla mj. právě z touhy po osvětě, v tokiu, a pokračovala městy jako je ny nebo berlín (v den, kdy tento text píšu, probíhá pkn např. v chicagu nebo soluni). bylo pro mne s podivem, ovšemže radostným!, že je ji možné realizovat i mimo klasická art-centra. ostravaci, promiňte, ostravané sice, jak známo, trpí silnou deprivací, takže neudiví, že pálí po každé nové alternativě na trhu, zároveň ale takový ohlas musel překvapit, v městě bez titulu a s marginálním zájmem místních obyvatel o jeho podobu...

na první seanci na dole hlubina jsem bohužel nebyla, státnicovala jsem, ale zaslechla jsem leccos. především o tom, jak nekritické a přehnané byly reakce publika, cituji, "jako by snad viděli něco z výtvarného umění poprvé". nic takového jsem na vol. 2 ve fabricu nepozorovala. lidé přiměřeně tleskali, umírněně šveholili... a některým by naopak špetka nadšení navíc vůbec neškodila. velkou odlišností české pkn od některých za hranicemi je totiž charakter pkn. v ostravě je pkn seznamkou, prvním zábavným rande s designem, reklamou ukazující, že design, architektura apod. stojí za pozornost. jinde funguje jako vědecká konference, seriózní meeting architektů, oborových, skalních fanoušků a zainteresovaných. u nás jde zatím spíše o společenský večírek, jde o záležitost pro návštěvníky atraktivní snad více prestiží než programem samotným. jestli to vadí? záleží... "vyprodáno" organizátorům přeju, zajímá mě ovšem, kudy se vydají třeba přespříště. ráda bych, aby se eliminovali ty, kteří si přijdou na pkn splnit povinnost, vypít pár míchaných drinků a pokecat, aniž by se jedinkrát podívaly na plátno... navíc bylo ve fabricu jasně slyšet a vidět, že zatím nejvíce táhnou části, které jsou vyloženě user friendly. vím, že se někde začít musí, také ale vím, že jsem nebyla jediná, která prahla po hlubším výkladu, a opravdu doufám, že se brzy dočkám i lekcí pro pokročilé. někde mezi předškolním "design hrou" a akademickým symposiem je určitě variace, která místní stejně tak nadchne, jako posune.

flyer

prozatím je ale zřejmě výhodnější vybírat moderní trendy, známější jména a atraktivní formy. někteří z aktérů nebo některé z projektů jsou velmi dobře profilované, na jiné se zapomene... průřezově: najbrt studio, projekt městské zásahy (doporučuji zapátrat, pokud jste nestihli výstavu v doxu!), pár egocentriků, pár introvertů, opřeli jsme se samozřejmě i o černou kostku, promluvili chlápci, co se právě vrátili z šanghaje a dělali celý vizuál stanici prima cool, pán, který pracuje s porcelánem tak jemně a citlivě, až se zdá, že jsou jednotlivé detaily spíše krajkou, jeden zvláštní týpek, který ale vážně umí hodinky atd atd... bolo to farebné!

ale závěrem malá stížnost: jediná přísná výtka a zároveň vážný apel směrem k organizátorům se váže k hudební produkci. dj obsluhující za pultem muziku před i po prezentacích byl dost nudný a beztvaré tuc-tuc není vzhledem k potenciálnímu statusu pkn relevantní. možná to s potřebou důstojnosti dané akce přeháním, ale pokud muzika po hlavní části přehlídky vyžene dobrou polovinu sálu do jiných podniků, je třeba přiznat si, že se něco zanedbalo.

jinak děkujeme, pkn o.s., těsíme se na vol.3 (už za tři měsíce :)

vesna

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

22.01.-06.03.2019
>> lukáš horký: moje město
 
26.03.2019
>> manowar (us)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda