ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

report:: pecha kucha night vol. 3

pecha kucha night vol. 3
[kino vesmír, ostrava]
05.03.2011
přinášíme slovní ohlédnutí za třetím pokračováním ostravské mutace známé přehlídky osobností a nápadů zejména z oblasti vizuálního umění, architektury a designu - pecha kucha night.
vloženo: 09.03.2011
 

nelze se nevyjádřit. pecha kucha má veliký potenciál a už ho téměř celý proměnila... ale jsou zde ale. velmi nerada kritizuju opravdu silné večery. pokud jde o pecha kucha night, všichni nadšeně zvolávají hurá a sláva!, jenže nejsem z těch, co by si vystačili s vrabcem hrsti jen proto, že tady prostě není nic lepšího. nechci upadnout do malostního "aspoň že něco", protože "ostrava". už proto, že vím, jak jsou lidé kolem pkno šikovní a že ten největší kus práce mají dávno za sebou.

chybí pouze maličkosti, aby tahle akce, klidně třeba už čtvrtou relací, došla vrcholu. vždyť problém vlastně není v zásadě na jejich straně, spíš někde na půl cesty k hostům. jistě, za projev pozvaných nikdo nemůže, na druhou stranu, kdo stanovený formát nezvládá, nechť se neúčastní. někteří prostě zapomínají, že nejde o sebeprezentaci, ale o prezentaci děl, která by měla oslovit. pořád trvá, že je pkno spíše večírek než symposium. ale já věřím, že může mít pkno v řadách diváků zcela jistě i odborníky a i ty uspokojit. pkno je tak luxusní akce, že bych neměla odcházet nedotčená. jakýsi přesah je nutný. jde přeci o akci nikoli potkávací, ale seznamovací, vzdělávací. nebo se pletu, nevím. jsem z těch, co přišli shlédnout design, architekturu, originalitu a kreativitu nejen v lehké populární formě (viz. můj minulý článek o pkno2). zaznamenávám ale, že pkno stále chybí manifest, který by stanovil jasný profil události. proč mít tak přísná a omezující regulativa, co do formy (20x20), a přitom nedbat na obsah? akcentovala bych, že se jedná o jedinečnou příležitost nejen pro milovníky umění a pro samotné tvůrce, ale také pro komplexní umělecké povědomí. že nebude naškodu, když se pokusí prodat, získat, okouzlit, ale že by měli chtít také obohatit a vzdělat. chodím na pkno, aby mi někdo učaroval tak, že o tom budu chtít vyprávět, najdu si jejich stránky a nezapomenu jejich jméno, stejně jako pro nové informace a poznatky.

samozřejmě, našli se tací, který i mě, rýpavku, nadchli. a obecně vzato, s několikadenním odstupem, se dá vychválit lecos: lsd s vymazleným konceptem, the rodina a upgrady, archanti a jejich architektura pojatá jako prostorový scénář, ondrash s charitou dotovanou uměleckým tetováním nebo jindra vodička se svým oceněným "tvorem", ad... naneštěstí nevysvětlitelné technické potíže a nepovedený konec prezentací (proč to neříct, vinou davida mírka) výsledek trochu pocuchal. organizátoři ale na druhou stranu udělali velký pokrok ve výběru hudební složky večera a zisk prostoru kina byl taky zajímavou alternativou (pokud nejste proti disciplinovanému poslechu). navíc, byť zmiňuju věkové vymezení, nesoudím o publiku v žádném případě zle. pozitivně reagovali napříč různými podněty a přes veliké pomlky a zpoždění zůstal sál až do konce dokonale plný. kéž by si pkno vychovalo novou generaci ostravských uměnoznalců!

ps: důležitá informace - na stránkách pkno můžete najít záznam prezentací. prozatím pouze z vol. 2, ale určitě přibude i 3!

vesna

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

15.-16.07.2019
>> czech music crossroads 2019
 
17.-20.07.2019
>> colours of ostrava 2019
 
02.-04.08.2019
>> off festival 2019
 
09.08.2019
>> michael bolton (us)
 
04.12.2019
>> deep purple (uk)
 

 
reklama 

 
hudební svět

podpora 

 
pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
fantasyobchod.cznokturno - krysův web
obscuro.czmetan city
eclipticside.com

 

naše ikony: 
ov-kluby.netov-kluby.net
ov-kluby.netov-kluby.net
 

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda