ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[centrum pant]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[gospoda]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz u řeky]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: buty ve studiu 1 čro ostrava

buty
[čro ostrava]
18.10.2012
ostravská (dnes už bez velké nadsázky) kultovní kapela buty představí své nejnovější album na vlnách českého rozhlasu a vy můžete být u toho přímo ve studiu 1 čro ostrava.
vloženo: 07.10.2012
 

ano, po dlouhých šesti letech vydaly buty konečně letos v květnu novou desku. název duperele má naznačovat, že je to deska drobností, blbostí, prkotin... není to ale tak docela přesné.

flyer

vedle oněch pár drobností - ejchuchu halekačka dupať, či úžasná oslavná óda kuřátko od maminky - je tam totiž mnoho silných písní (i když... ony vlastně i ty dvě zmíněné jsou docela pecky). už od počátku poslechu vám může do ucha ťuknout, že se kapela částečně vrátila ke svým jazzovým kořenům. u but to ale nebyl žádný programový návrat, který obvykle smrdí průserem a signalizuje absenci nových nápadů. byl to spíš logický vývoj plynoucí z interního rozpoložení.

na nedostatek nápadů si ani u tohoto alba skutečně stěžovat nemůžeme. a na jednotvárnost už vůbec. perstrost - nikoliv rozříštěnost - je zřetelná jak u hudby, tak v textech. od zmíněných jazzových nálad (carefour, křovák - ten je snad pro mnohého posluchače až příliš jazz...) a jazzem říznutý experiment ping pong (ten nápad se zvukem míčku miluju - pozn. autora) se dostáváme přes blues (maseuko), halekačku (dupať), téměřlidovku (kuřátko od maminky), těžko zařaditelné "butovky" (paul mccartney), hudební pohodovky (včil, sestra) a písně lyrické (nad papírem), až k dramatickému - téměř muzikálovému - opusu (áú)...

buty

a texty? tu fór, tam fór, tu ironie, sem tam nějaký ten sarkasmus, do toho několik vážnějších témat - občas i lehce maskovaných - a navrch pár nastavených zrcadel... někdy vhodná kombinace s muzikou téma a náladu zesílí, jindy je téměř v přímém kontrastu. jeho příkladem budiž včil, kde o zatraceně vážných věcech přemítá televizní divák z pohodlí své pohovky, což ještě podtrhuje až jízdovsky pohodová muzika. tento vypravěčský tah je mimochodem jen dalším důkazem mnohými kolegy i kritiky uznávané pastouškovy textařské geniality.

byť je radek pastrňák většinovým autorem hudby i textů, nutno dodat, že jej autorsky doplnili (a ne nepodstatně) ještě i libor mikoška (narvan) a radim vaněk (mroš).

pánové z but si, věřme, vyřešili své problémy. zdařil se nakonec i odchod od fonografické firmy a přechod k nové, která jim - zdá se - dá více volnosti. vrátili se a znova přimkli k domácí ostravské (+ okolní) muzikantské scéně, ve které mohou cítit oporu i léta nehynoucí obdiv. důkazem toho budiž např. výčet muzikantů, kteří se na duperelach podíleli: michal žáček, david straka, jitka andrašková se svým sametovým hlasem, láďa galusek, matěj drabina... nebo třeba mroš, v jehož studiu - stejně jako většina(?) kapel regionu - desku nahrávali.

buty si nahrály desku, za kterou se nebudou nikdy muset stydět. desku, kterou prostě měly konečně zase chuť nahrát, kterou se tak trochu opět srovnaly samy se sebou. není to asi deska, kterou budou zbožňovat široké masy - žádná druhá rastakayakwanna nebo dřevo. není po okraj plná hitovek, byť rozhodně není ani hitůpustá (nad papírem, píseň práce...). nestraší tam františek dobrota. je to ale deska poctivá, v mnoha ohledech hodně zajímavá, vtipná a jednoduše: dobrá.

kdyby toto byla recenze, měl bych asi zábrany přidělovat hvězdičky, neb mám dojem, že si tu desku nahráli hlavně pro vlastní dobrý pocit... ne proto, aby ji někdo hvězdičkoval. naštěstí toto recenze není (to jsem se jen nechal unést a trochu se rozkecal - pozn. autora) takže se tím nemusím zatěžovat.

toto je pouhá pozvánka do studia 1 českého rozhlasu ostrava, kde ve čtvrtek 18.10.2012 toto nejnovější album představí nejen pro vás, kteří dorazíte do studia, ale v přímém přenosu i posluchačům čro. vstupné do studia je pouhých 100,- korun českých a začátek je v 18.00 hodin.

v nejbližší době mají buty naplánován jediný další koncert v ovčím rajónu - v gongu v dolní oblasti vítkovic. jde však o vystoupení v rámci dne absolventů ostravské univerzity a ke všemu již "vyprodaného".

blink::

tomáš dudyn václavek
foto: dudu

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 

facebooktwitterrss feed

 
pozvánky 

27.09.2020
>> 11000 days of chaos
 

 
podpora 

 
pspad free text editorknihy.abz.cz
fantasyobchod.cznokturno - krysův web

:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda