ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

report:: kovářova kobyla chodí bez but

česko-polské dny / od jazzu k rocku: buty & cool blue
[parník]
12.04.2003
totiž takto: i když všechny ty programy buším do ovéčkovských databází, stejně mě nenapadlo mrknout se pořádně na program a podle zvyku z jiných koncertů jsem parníku vyrazil na osmou, takže jsem propásl zhruba třetinu butovské produkce. moje škoda.
vloženo: 15.04.2003
 

jako nebe a dudy(n) byly dva po sobě jdoucí ostravské koncerty but. pastoušek zatímco čtvrteční byl prapodivný (viz. report strictlyho), ten sobotní v parníku byl opět - dle zvyklostí - výtečný. kapela hrála v naprosté pohodě, která se pak následně přelévala na nadšené publikum. když pak dostalo, co chtělo - tj. písničky, dobře se bavilo při hudebních fórcích typu absolutně ujeté verze františka v závěru. scénka tu byla vtipná, snaha o sebezesměšnění nenucená, zapomínání textu evidentně chtěné (na rozdíl od ladí neladí, kde tyhle záležitosti vyznívaly veskrze rozpačitě, až trapně). zesměšňování nejslavnějšího svého songu je vcelku pochopitelné. zatímco davy písně tohoto typu zbožňují, výtečné album normále, které je jiné, než dav čeká a žádá (vstřebávající vlivy romské kultury, kterou zřejmě ještě běžný český a moravský člověk pumpy není schopen bez předsudku přijmout), má za následek poloprázdné sály. rozčarování kapely nad podobným chováním davu posluchačského je pak docela nabíledni. buty ale hlavně hrály ten večer muziku - a dobrou muziku! ať už to byly songy snad ze všech dosavadních alb, či se jednalo o songy úplně nové, připravované na další řadovou desku. ve všech z nich nechyběl krom kvalitních melodií ani pastouškovi a spol. vlastní humor.
a protože si kapela vybrala v půli svého výstupu kuř&čur pauzu, nezbyl čas na dlouhé přídavky a s hláškou "vajíčka si nechte na poláky" se kapela odporoučela.

cool blue byl zas trochu jiný hudební šálek čaje... poklidný jazzík uklidnil cool blue rozhoupanou dušičku posluchačovu, která se pohodlně uvelebila v křesle a jen si tak lebedila při tónech cool blue vlastních i převzatých ze seznamů jazzových a jiných standardů (velmi působivá byla např. smooth verze summer time hned z počátku koncertu!). stejně jako u but jsme byli svědky výtečných výkonů instrumentálních, ne nadarmo poláky přizvali ke spolupráci na home? -123 min. všichni členové kapely (i přizvaný havířovský host - jméno jsem, bohužel, přeslechl) hráli na své nástroje opravdu znamenitě, nástroj zvaný "ženský vokál" nevyjímaje! radost poslouchat, když slyšíte radost z hraní.
cool blue bohužel se opět neosvědčil model pokapely - tedy nejdřív místní hvězda, pak host z daleka. stejně jako v pátek, kdy se po konci produkce michala prokopa a přátel v průběhu výtečného apostolis anthimos tria sál klubu postupně vylidňoval, protože většina jednoduše přišla na michala a jeho muziku, řady diváků i v sobotu postupně řídly. velká škoda - hlavně samotných těch, kteří odešli. chyběly hitovky, dobrá muzika nestačila... inu i takový je český posluchač...

dobrý pocit z příjemně stráveného večera mi to však nevzalo. oba soubory potěšily a to bylo v tu chvíli podstatné.

dudyn
foto: dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda