ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net
ostravské kluby    

q.hledat::    
město 
 
reklama 
 líheň 2019
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[absintový klub les]
[áčko]
[akord]
[atlantik]
[barrák]
[brickhouse]
[cooltour]
[dock]
[eldorádo]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[klid]
[komorní klub]
[marley]
[parník]
[pjetka]
[rock hill]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
[wagon]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: už jsme doma

už jsme doma
[dk šumperk, africa pub, kofola]
04.-06.04.2003
legendární kapela už jsme doma přijíždí do ov-kluby.net area rovnou na tři koncerty. představí se v šumperku, bruntále a krnově! hurá na ujédéčka!
vloženo: 28.03.2003
 

"lidi jsou různí a různý koníčky maj..." jak praví arthur ropotámo. stále však jsou mezi námi i takoví, kteří dokáží lidi naprosto různorodých zájmů a vzešlých ze zcela odlišných prostředí dokonale sjednocovat. o původem teplické kapele už jsme doma to platí beze zbytku. není mnoho příležitostí, kde by se v absolutním souznění potkali lidé všech kast, od punkáčů po členy filharmonie a svých vnějších rozdílů si snad ani nevšimli. to ujd objevili tuto schopnost vyhledávat neustálé kontrasty a jejich odhalením bojovat za lepší svět. mluvit o nich jako o hudební formaci není tak docela přesné. na českém (a troufám si tvrdit, že i na světovém) hudebním nebi jsou již přes patnáct let zářící stálicí, ale kdyby za dobu své existence nevyloudili jediný tón, jejich věhlas by zřejmě o mnoho menší nebyl. frontman kapely míra wanek je bezesporu jedním z nejvýraznějších zjevů mezi našimi (a díky velmi kvalitním překladům) i světovými textaři a jeho poezie má i bez hudebního doprovodu (lépe řečeno hudebního souputníka) ambice stát se nesmrtelnou.

míra wanek

třetím pilířem čnícím nad běžná schémata "hudebních" souborů je regulérní a pro vnímání kapely dle mého nenahraditelný člen - výtvarník martin velíšek. sám o sobě proslulý tvůrce skleněných plastik, kreseb, obrazů, ale i knižních ilustrací a filmových animací je dvorním malířem ujd a výraznou měrou se stará o nezaměnitelnou vizuální prezentaci kapely. rozsahem svých tvůrčích aktivit je patrná podobnost s duchovně spřízněnými legendárními san franciskými the residents. jejich cesty se proťali v polovině devadesátých let při realizaci multimediálního projektu the residents "freak show" (obludárium) v pražském divadle archa, kde měli ujd tu čest vystoupit v roli doprovodné freak show live orchestra. ujd jsou stylově nezařaditelné uskupení a pokud se někomu přece jen krabičku nalézt podaří, tak jen proto, že ji musel vyrobit speciálně pro ně. jako příklad za tyto pokusy uvedu např.: experimentální hardcore, melodická avantgarda, orchestrální punk, intelektuální punk, sountrack k epileptickému pornu, kafka v hudbě, funky punk, mazané wagnerovské ska s malými dávkami zappy a the residents atd., atd.

setkání gymnastů v povrchových dolech

kapela libující si v hledání a prolínání protikladů (nepřekvapí tedy, že ve světě slavnější než doma) opět zavítá na sever moravy a vy si rozhodně jednu ze tří možností navštívit pohádkový svět těchto ušlechtilých punkerů - 04.04.2003 v dk šumperk [su], 05.04.2003 v africa pubu [br] nebo 06.04.2003 v kofole [kr] - nenechte ujít. kromě již zmiňovaného autora textů, hudby, kytaristy, pianisty a vokalisty miroslava waneka, se vám představí sólový kytarista radek podveský, na basu miloš albrecht a za bicí usedne petr böhm.

blinky::

 • už jsme doma [cz]:: www.noise.cz/ujd
 • už jsme doma [en]:: www.uzjsmedoma.com
 • rádio už jsme doma:: wwww.internetradio.cz/uzjsmedoma.asx

  dohni
  foto: web kapely & dílo velíška

   verze pro tisk

  související články::


 •  
  informační kanály 

  facebooktwitterrss feed

   
  pozvánky 

  22.01.-06.03.2019
  >> lukáš horký: moje město
   
  26.03.2019
  >> manowar (us)
   

   
  reklama 

   
  hudební svět

  podpora 

   
  pspad free text editorprogram - společník všech ostravanů
  fantasyobchod.cznokturno - krysův web
  obscuro.czmetan city
  eclipticside.com

   

  naše ikony: 
  ov-kluby.netov-kluby.net
  ov-kluby.netov-kluby.net
   

  :: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
   
   © 2002 ov-kluby.net

    design by lucinka & strejda