ov-kluby
domů  |  rozšířené hledání  |  fotky  |  reporty  |  muzika v mp3  |  o nás  

  ov-kluby.net

q.hledat::    
město 
 
reklama 
ovéčka na facebooku
klub 

dnešní akce všude ::
dnešní akce ve městě ::
rozšířené hledání ::
 
[acoustica]
[áčko]
[áčko hladnov]
[atlantik]
[barbar]
[barrák]
[bum bum comedy]
[centrum pant]
[dock]
[fabric]
[fiducia]
[garage]
[heligonka]
[hlubina]
[hudební bazar]
[chlív]
[jeden tag - galerie nibiru]
[jungle]
[klid]
[komorní klub]
[lighthouse]
[marley]
[parník]
[provoz]
[rock hill]
[sky]
[stará aréna]
[venuše]
[vrtule]
 
nekluby ::

 
report 

pozvánka:: music art 2002

music art 2002 (festival mezi ostravou a opavou)
[sokol horní lhota]
27.07.2002
už desátý ročník festivalu music art vám představí špičku české alternativní kultury (a to nejen).
vloženo: 24.07.2002
 

sobota 27.07.2002 - to je datum, který už jistě mají pečlivě poznamenané všichni příznivci tzv. alternativní kultury. právě v tento den se totiž v horní lhotě u ostravy (ještě jednou se omlouvám pořadatelům za své přemailnutí, maje v hlavě ještě dozvuky pokračovatelského festu z dolní lhoty) koná už desátý ročník festivalu music art. historie akce s podtitulem "festival mezi ostravou a opavou" začíná už v roce 1985. od té doby změnila několikráte místo konání (občas toto rovnalo se "nikde"), aby se od roku 1992 nakonec usadil v oné zmiňované horní lhotě.

jak praví průvodní info od pořadatelské agentury energia productions, od roku 1991 se festival zaměřil především na alternativní kulturu a dnes je už pořádán v součinnosti s agenturami ze sousedních zemí (rozuměj především slovensko a polsko). díky tomu např. letos uvidíte ve lhotě např. známou polskou grupu akurat, která by zde mimo koncertování měla pokřtít své zbrusu nové album.

letos poprvé by měl festival (konaný za každého počasí) proběhnout až na třech pódiích. na horním zahájí sobotní program v 10.30 trochu překvapivě mňága a žďorp - nemá cenu představovat, fiala a spol. jsou, myslím si, známí všem, včetně "rádiových posluchačů". po nich nastoupí zástupci silné scény severu moravy a jihu slezska opavská luza (až to v ostravě a opavě jednou bouchne, jako kdysi v seatlu, tak se mají pepíci na co těšit!). po vpodstatěostravské reggae-ska bandě sultan soliman se představí hvězdy undergoundu (toto slovní spojení je trochu paradoxní samo o sobě, ale vem to nešť) stará dobrá ruční práce v čele s prazvláštní osobností liborem stržníkem, od kterého se dá čekat nejedno překvapení. (očekávané překvapení - dneska fakt perlím…) už jsme doma - další legenda alternativní, potažmo klubové kultury - by měla na řadu přijít na řadu kolem sedmé hodiny večerní. po neklidu v rytmu saxu příjde uvolnění a pohoda horkých rytmů reggae v podání švihadla, které se zde představí po několika personálních změnách a snad se zbrusu novým albem, které by tu měli i pokřtít (křtů jako na sletu jehovistů… - pozn. autora). už zmiňovaný akurat přivítá neděli podobně rozpalující kombinací ska a reggae. další jméno, ke kterému není co dodat: vladimír václavek (zde s projektem vrm). provoz na horní scéně by měl uzavřít náš oblíbený hot wassermann. přes pozdní (nebo lépe řečeno: časnou) hodinu výstupu - 04.30 - se dá čekat příjemný nášup funky muziky, která vás probudí, i kdybyste se hned bránili… věřím však, že nebudete.

dolní stage otevře symbolicky právě předkapela mňágy a žďorp - frýdecko-místecké seskupení rk 130. po nich však budou prkna této scény znamenat svět - nastoupí divadlo černého humoru tom a jeff. vystřídat je kolem druhé odpolední příjde havířovský divadelní soubor crepácy (a prý to bude taky k popukání!). příznačně mezi divadly se poprvé v horní lhotě představí veselý harmonikář se smutnými písněmi (trembiho geniální definice - pozn. autora), ale také herec, pěvec a vůbec všestranný kumštýř vašek koubek. po něm se můžete opět těšit na divadla v akci: už legendární soubor s názvem, který tu nejsem z technických důvodů schopen napsat bezchybně - xxxhx´ xox·oxx (nechcete si to, přátelé, změnit na něco přijatelnějšího? třeba: radost z práce, nebo tak..?), a soubor složený z pražských bezdomovců - ježek a čížek. také věhlas tohoto seskupení se šíří velkou rychlostí, a to rozhodně ne neprávem! pak už bude jeviště patřit pouze hudbě. i když… další legenda českého undergroundu jim čert se se svým akordeónem představí hornělhotskému publiku ve 20 hod. to "i když…" jsem před chvílí použil z důvodu další kapely - ty syčáci. ústřední postava této alternativní formace z brna - petr váša - není jen muzikant, ale především performer (představitel fyzického básnířství), tudíž jeho výstup lze také pokládat za jakési malé divadelní představení. noc na dolní horní lhotě uzavřou zástupci regionu: kopřivničtí nesselsdorf a o dvě hodiny později opavský psychonaut. (btw: jejich cd zeměven je nádhernou směsí pohodového pop-funku s příměsí jazzových nálad)

letos poprvé se v horní lhotě bude také tancovat, a to v tanečním stanu, kde jinde, že..? zdejší program bude rozdělen do tří bloků: ragga, reggae, dub, dance hall (od 14.00) s účastí starých známých např. z ostravského hudebního bazaru rumla a de jotta, chillaut down tempo (od 19.00) pod patronátem ády z přerova a drum and bass, jungle (od 22.00) za účasti tedda, ja-ne, therapist, ibogaine a improvision.

nutno podotknouti, že neoficiální program u táboráku bude již v pátek, tedy můžete přijít o den dříve, stanování od pátku povoleno!

bližší info: oficiální site festivalu

dudyn

 verze pro tisk

související články::


 
informační kanály 


 
nejčtenější 

>> fotoreport:: slezskoostravský rock-fest 2023
 
>> fotoreport:: norbert žije v barráku
 
>> fotoreport:: ostrava v plamenech 2023
 
>> fotoreport:: necro metal pilgrims 2024
 
>> fotoreport:: rockové velikonoce v tatranu
 
>> fotoreport:: michalfest 2023 (sobota)
 
>> fotoreport:: kaczi ve studiu 1 českého rozhlasu
 
>> fotoreport:: wille and the bandits v parníku
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (sobota, část 3.)
 
>> fotoreport:: slunovrat 2023 (čtvrtek, část 3.)
 

 
:: domů :: rozšířené hledání :: fotky :: reporty :: muzika v mp3 :: o nás ::
 
 © 2002 ov-kluby.net

  design by lucinka & strejda